| anonim_4396 a întrebat:

Curind trebuie sa ma revad cu fostul prieten, va fi prima oara dupa despartire, cum ar trebui sa ma port, si daca as putea sa-l recuceresc, cum as faceo, va rog ajutati-ma, fetelor ceva din experienta voastra, mersi mult!(Sczti de intrebarea mea banala, dar sunt ff emotionata, dau funda)

2 răspunsuri:
| Baby a răspuns:

Paaai, eu cand m-am revazut cu fostul am incercat sa par cat mai indiferenta dar si prietenoasa din cand in cand. Cand l-am vazut era cu gasca lui si m-am dus acolo ca m-a chemat un tip si i-am salutat pe toti mai putin pe el, si mi-a zis " pe mine nu ma pupi?" si fac eu " nu happy" si mi-a zis ca sunt rea. Dupa am inceput sa vorbesc cu un tip, chestii banale, dar tot radeam si etc, si fostul meu prieten se oftica, mi-a zis si pe mess in seara aia ca si-a dat seama ca-mi plc de tipu ala ( chiar daca nu era asa) si mi-a mai spus ca vrea sa fim din nou impreuna... Na deci, indiferenta e cheia. Si nu-l lasa sa vada ca suferi dupa el, fi cool, fi increzatoare, vesela, emana o energie pozitiva si daca te mai place sigur o sa te vrea din nou. + arata-i ca sunt si alti baieti interesati de tine, si cand vrea sa fie din nou cu tine nu te lasa usor. Spune-i ca te mai gandesti. ca nu stii, ca nu vrei sa se repete ce s-a intamplat (motivul pentru care v-ati desp ). etc, tine-l asa cam vreo 5-6 zile dupa poti sa ii zici da. dar la inceput nu fii asa de iubitoare, lasa-i spatiu happy

| cineva1 a răspuns:

Poarta-te normal si lasa lucrurile sa vina de la sine.Prin normal nu ma refer la faptul' sa sari la gatu' lui sau chestii de genu. Uita-te cum se comporta el si de acolo vezi ce faci.bafta!