| anonim_4396 a întrebat:

Cum trec baietii peste o despartire de lunga durata?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Foarte greu pentru ca barbatul daruieste toata iubirea,seriozitatea, sinceritatea conteaza extrem de mult relatia lui cu mama lui, mama este prima femeie din viata lui de aia prima iubire marcheaza un barbat pentru ca crede in acea fata ca in propia lui mama neconditionat
apare negarea la inceput adica nu crezi ceea ce simti
ignorarea a ceea ce simti
razbunarea prin unele modalitati
te faci sa nu pari ca suferi si din contra ca te simti foarte bine
apoi incercarea de a avea din nou acea persoana
apoi acceptarea ca numai merge
intr-un final o uiti dupa ce creierul s-a plictisit si el pentru ca nu exista recompensa =interes
acea despartire ramane ca amintire definitva in creier, traumele raman mereu in creier, mai ales acele emotionale, sfatul meu ocupati timpul cu ceva mereu si accepta ca o iubesti dar asta e viata merge inainte

13 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

De obicei isi cauta cat mai repede o fata ca sa poate sa o inlocuiasca pe fosta.

| SkyPilot a răspuns:

Ne gasim preocupari care sa ne umple timpul si sa ne gandim mai putin la persoana respectiva. Daca despartirea este temporara, gasim un mod de a vorbi cat mai mult sau chiar de a ne vedea din cand in cand.

| Wøodenpints a răspuns:

Multă bere și mers la curve presupun.
Asta în cazul în care ești suficient de idiot încât încă mai ai rețineri să treci peste ceva ce oricum era greșit. Că mna, nu te desparți de cineva pentru că vă înțelegeți prea bine. O faci pentru că era ceva, sau mai multe chestii în neregulă. Și dacă încă îți mai pasă de chestiile în neregulă din trecut cu care acum nu mai trebuie să-ți bați capul, clar ești idiot.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din moment ce despartirea e de lunga durata e clar ca n-au trecut peste asa usor.
Poate ai vrut sa intrebi cum sa eviti o astfel de situatie.
Evita orice contact cu fostul/fosta chiar daca iti spune ca vrea sa ramaneti prieteni. Spune-i ca ai nevoie de o perioada in care sa-ti limpezesti gandurile, oricum nu e momentul oportun pentru decizii, in perioada aia nu gandesti prea bine.
Alcoolul nu e indicat daca te cunosti ca o persoana impulsiva, agresiva.Cauta-ti o ocupatie, iesi cu prietenii, intalneste persoane noi, comunica.

| Silwian a răspuns:

Simplu și foarte bărbătește că doar n o să stai sa te miorcaesti după o una care te a lăsat pentru altul! Este de a dreptul să plângi după o... înțelegi?

| Miihaa a răspuns:

Depinde de baiat. S-ar putea sa fi surprins sa nu fie mare diferenta fata de fete. Uni pot sa gaseasca repede alinarea in bratele altei fete, altii nu vor sa mai auda de nici o fata, altii sa faca tot ceea ce le place

| cristinela4 a răspuns:

Cam greu, mai ales daca relatia a fost serioasa!

Răspuns utilizator avertizat