| k1nk1 a întrebat:

Deci ce ar trebui sa fac ca sa trec mai repede peste o despartire? Dupa o relatie de un an jumate:-s... A trecut abia o zi si simt ca o iau razna. Sfaturi pls.cum sa treaca timpu mai repede...ca incerc sa ma tin ocupata toata ziua. darsad

Răspuns Câştigător
| Adina88 a răspuns:

Incearca sa fi tare si sa te gandesti la cu totul si cu totul altceva.e foarte greu.si eu am trecut.fa un sport,uita-te la un film, iesi cu fetele, fa-ti planuri de viitor si distreaza-te.sau daca crezi ca ar mai fi sanse de impacare.nu renunta asa usor la persoana pe care o iubesti.big grin:*

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu sunt sanse de impacare orientazate spre altceva, nu o lua razna... orice ocupatie ti ai gasi tot nu o sa te ajute sa treci mai repede peste despartire, se spune ca timpu vindeca tot

| TahionN a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Va trece in timp de la sine, pana atunci cel mai util lucru este sa accepti ce s-a intamplat, sau sa nu renunti si sa mai gasesti o cale de impacare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai te trezesti aprinzi tv te uiti la ceva interesant! dupa te duci la baie te aranjezi mananci si iesi afara iti faci curat in camera! te distrezi1poti iesi si singura daca crezi ca te simpti mai bine1mananci ceva stai in parc sau te uiti prin magazine de accesorii haine si uite asa trece timpul si il uiti! stiu ca o sa ai raspunsuri imi bune dar am incercat:*:* bafta!

| VlaDtz99 a răspuns:

Nu-i nimic...sunt atatia baietii in lume...stai cu prietenele eventualbig grin

| maria_4358 a răspuns:

Pai asculta muzica

| Mariiiaaa a răspuns:

Maria1996_rbd e id meu... iti voi da un filmulet facut de mine. big grin acolo sunt multe sfaturiii care o sa te ajute :*

| anonim007_7697 a răspuns:

Incearca sa te gandesjti la greselile facut de el si ca nu te merita incerka sa treci peste fai in ciuda.si altele arata-i ca iti e mult mai bine fara el...si probabil te va vrea inapoi

| XxAngelVampireXx a răspuns:

1.Stabileste sa te duci la film sau in parc cu prietenele, ele te pot consola si poti sa 'versi' totwinking 2. plimbate pe internet 3. uitete la tv 4. dormi laughing 5. scrie un cantec SPER CA TEAM AJUTAT happy

| Bibi_5901 a răspuns:

Parerea mea este urmatoarea:Sa stai mai mult prin preajma prietenilor tai, sau sa iti iei o slujba pentru ca acolo trece timpu ff repede si nu mai ai timp sa te gendesti la fostul tau prieten /incearca sa fii mai increzatoare si mai puternicasau chiar ambitioasa ca daca stai sa te gandesti sunt o gramada de baieti care stau la rand in fata ta:*! Sper ca ti-am fost de ajutor:*

| dya_2097 a răspuns:

Trbuie sa nu te mai gandesti la asta. am trecut si eu prin asta. e fff greu la inceput dar o sa treaca. incearca sa iesi cat mai mult si sa te distrezi. o calatorie ar fi foarte potrivita