| juninho07 a întrebat:

Cum treci cel mai usor peste o despartire? adica eu m-am despartit de prietena mea si sunt un pic suparat...si nu stiu cum sa trec peste

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Iesi cu prietenii, flirteaza cu alte fete, concentreaza-te pe altceva, pleaca undeva cu un prieten cateva zile, mergi in cluburi, parcuri etc. Fa-ti prieteni noi, distreaza-te. V-a trece un timp pana cand iti vei reveni, dar o sa fie ok.Gandeste-te vei intalni o fata care sa te merite.

| Nimic special a răspuns:

Pai. 1. Nu asculta muzica trista ca gandul e plecat la fata aia.
2. Ocupati timpul cu altceva, iesi cu prieteni, fa chestii care sa te tina ocupat, si o s-o uiti foarte repede.:*

| ticu a răspuns:

Nu poti.Invata sa nu te mai imiplici sentimental asa d mult in relatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai usor e sa-ti gasesti pe altcineva, asa cu siguranta o vei uita.Sau iesi prin cluburi/discoteci/iesi cu prietenii in oras, insa asta iti va ocupa doar o mica parte din timp, iar gandul tot la ea iti zboara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta ocupatie cu amicii ei iti dau ceva bun umor