| doarEu001 a întrebat:

Cum un baiat poate sa puna capat unei relatii si sa spuna ca mai tine la persoana respectiva?sad de sa se ajunga aici daca mai exista si alte cai de rezolvare a problemelor? sau credeti ca de fapt e doar o vorba buna adusa intr-un asemenea momentsad

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Baiatul, in relatia respectiva,a investit sentimente.Ei,nu se pot stinge intr-o clipa sentimentele astea. Poate sa spuna ca inca mai tine la cea de care tocmai s-a despartit, nu minte.
Motivele pentru care se ajunge la despartire sunt atat de multe si variate, incat este foarte greu sa-ti raspund la asta.Despartirea o poti evita numai daca nici unul din voi nu o vrea. Daca vrea sa plece,lasa-l sa plece,dragoste cu sila nu se poate. Oricum,plecase deja,inainte sa ti-o spuna,cu o asemenea persoana nu mai ai ce face,te va rani mereu in dorinta lui sa plece! Decat o lunga suferinta si incertitudine, mai bine totul deodata, cel putin stii adevarul si nu te mai minti singura.Cu cat mai repede accepti realitatea, cu atat mai repede iti revii.

1 răspuns:
| Summer a răspuns:

Simplu! Din lasitate!
Ii e teama ca acel "a tine" sa nu devina dragoste adevarata.
Uneori baietii ne demonstreaza ca sunt imaturi desi nu isi dau seama. Le este frica!