| SpecialGirl a întrebat:

Cum v-ati cunoscut persoana iubita? Cea mai interesanta fundita, restul` voturihappy

Răspuns Câştigător
| Sonia a răspuns:

laughing
Intrebarea aceasta ma face tot timpul sa radlaughing. Fiinca este o poveste amuzanta.
Eu eram in vacanta la bunici si el la matusa lui fiind amandoi din orase diferite, si din pacate destul de indepartate.
Avem un prieten comun care ne tot zicea sa ne cunoastem si insista:''Hai Sonia, sa il cunosti pe T. mai are 3 zile si pleaca''.La care eu nici nu vruiam sa il ajuti fiind suparata pe T ca din cauza lui amicul nostru comun nu mai petrecea timp cu mine deloc si asta ma scotea din nervi(era singurul meu prieten cu care puteam pierde vremea in zona aceea, cel putin din cate stiiam eu pana atunci.) Si tot timpul ii dadeam aceeasi vaza: ''Ce imi trebuie mie sa cunosc un ingamfat'' si T' la fellaughing De nu stiu cate ori ii zicea amicul nostu comun A. si la fel ce ii trebuie lui sa cunoasca o ingamfatalaughing.
In zona mea noi 3 stam foarte apropiati cu A. fiind vecina unu langa altu si cu T. aproximativ la fel.
Stiu ca s-a rugat A. de amandoi cam o saptamanalaughing Mie imi tot zicea si ''v-ati potrivi de minune impreuna aveti si aceleasi replici''
Fix inainte cu 3 seri ca el sa pleci A. m-a strigat pe mine sa ies la poarta, acolo venise si T. Erau amandoi pe biciclete si ies eu din curte si il vad fara pic de ingamfare si fite.A. a facut frumos de tot prezentarile:''Sonia acesta este T. si T. acesta este Sonia.'' Stiu ca T a zis: Nu e rea deloc e chiar simpatica.
Eu aratam ca naiba eram foarte suparata ca in ziua aceea tocamai ce avusesem o problema la care T foarte dragt s-a oferit sa ma ajute si a si rezolvat-o lucru care m-a impresionat mult de tot. La inceput nu mi-a placut de el.Dar am devenit din ce in ce mai apropiati chiar si el mi-a recunoscut de ce nu a vrut sa ma cunoascalaughing. Si eu la fellaughing Cat de amuzante au fost acele zile in compania lui, eram 3 si nu m-am distrat toata vacanta cat m-am distrat in acele zile.Chiar amicul nostru A. a inceput sa fie gelos pe Tlaughing.Si fara sa imi dau seama a inceput sa imi place de el.atunci si lui de mine si peste un an ( din cauza distantei ne vedem decat la bunici, cand l-am vazut a fost altul si alta, a incercat sa fie cu mine...si de aici intram in alta poveste mai complicatalaughing. Toata lumea ne spunea ca ne potrivimlaughingsi continuarea este una cum am zis mai sus. complicatalaughing
Mie mi s-a parut amuzant cum ziceam la fel unul despre celalat cum fix cand avem o problema a fost el acolo la fix l-am cunoscut si m-a scapat din incurcatura si tot[scuze pentru greselile de scriere]

5 răspunsuri:
| BlueHusky a răspuns:

Din nefericire la mine nu e nimic interesant... pe net. (cam sec)

| candygirl a răspuns:

El era impreuna cu verisoara mea (care schimba baietii ca pe sosete) si intr-o zi veneam de la scoala si ea era cu el in parc. Ea m-a vazut si a venit la mine si mi-a spus ca vrea sa imi arate ce prieten dragut are laughing. am facut cunostinta, am mai stat putin, apoi am plecat toti trei spre casahee hee. dupa cateva zile, ea i-a dat papucii iar el si-a gasit alta prietena. vara trecuta, inainte de vacanta, am inceput sa vorbim la telefon ca amici, pentru ca si eu aveam prieten si si el avea prietena. apoi, eu m-am despartit de prietenul meu, iar dupa putin timp si el s-a despartit de fata aceea. Apoi mi-a propus sa fim impreuna dar eu nu vroiam pentru ca daca nu mergea si ne desparteam, nu am mai fi fost prieteni ca inainte. Pana la urma am cedat, am fost o luna impreuna... apoi 4 luni am fost despartiti, iar apoi ne-am impacat pentru ca pur si simplu nu putem sta departe unul de altulhee hee. sper ca nu te-am plictisit :*.

| Alyra a răspuns:

Eu nu am cunoscut-o inca. crying

| EsarfaRozZ a răspuns:

Cand am intrat la liceu l`am cunoscut, dar doar dupa un an jumate ne-am cuplatbatting eyelashes

| iubitaluimihai2003 a răspuns:

Eu statem in acelasi bloc cu iubi meu de 7 ani dar eu fiind mai timida nu ieseam in fata blocului el nici atat ca era in oras in fiecare seara.in clasa a 12 a abia am realizat ca avem un tip marfa pe scara de 8 ani suntem impreuna.cum ne a combinat soarta? pai eu ma despartisem de un dobitoc care mi a rapit un an din viata mea,cand m ainvitat actualul in oras am zis ca ce se poate intampla, ma saturasem sa mai fiu fetita cuminte si retrasa.iar din perspectiva lui a fost doar un pariu cu baietii din cartier.m a atras faptul ca m arespectat, dupa 1 luna de intalniri zilnice, mai mergeam pe la el si ne sarutam ca doi nebuni, dar el nu era ca ceilalti sa traga de prima fata care ii trece pragul.mai ales ca prietenii din alte cartiere auzisera ca s a combinat cu blonda de la 10.si faceau glume pe seama lui ca alta zdreanta nu a gasit dar el zicea ca au luat o razna ca eu s o fata cuminte.chiar si fratele lui intr o seara m a intrebat daca l cunosc pe baiatul lui comisarul cutare sau nu stiu ce smecheri.in cele din urma iubi meu i a lamurit pe toti care ma confundau cu vecina mea tot blonda dar tunsa scurt care supsese tot orasul.asadar iubi meu s aindragostit de a binelea si nici mie nu mi venea sa cred ca am intalnit un tip frumos, cu simtul umorului, respectuos desi era vestit in gasca lui pentru nebunii.le ziceam colegelor mele si erau impresionate de povestea mea si mai radeam o gramada cand imi ziceau ca poate i lipseste ceva.prima noapte petrecuta impreuna...pai am plecat cu prietenii la gratar, o seara frumoasa pe malul apei, cu corturile dupa noi.in timp ce baietii faceau gratarul(noi fiind 3 fete,aveau grija de noi)eu si iubi meu ne am intins putin in cort,am inceput sa ne sarutam, sa ne mangaiem mai mlt ca de obicei, chiar imi deschisese putin bluza...cand amicii au dat strigarea toata lumea la masa, eu eram pe alta planeta, ametita de sarutarile lui. iubi meu din 3 miscari mi ainchis nasturii la blugi, mi aaranjat frizura deranjata, m a sarutat si am iesit.nici nu am putut manca de emotii.ma gandeam ca oi fi vreo usuratica sa ma arunc in bratele lui asa repede, noaptea am dormit imbratisati.am fi vrut sa facem ceva dar puiu meu zice am baut prea mlt si nu e ok pentru first time.asa ca a doua zi dim am aterizat direct la apartamentul unui prieten plecat din oras. iubi meu a simtit ca si eu sunt pregatita.a fost super si este super.se putea intampla invers sa raman doar un pariu, evident cineva acolo sus ma iubeste.acum e sufletul meu pereche. avem un baietel si o fetita.si urmeaza sa ne casatorim.tot ce stiu e ca ceea ce simtim unul pentru altul acum e mlt mai puternic fata de ce am simtit la 18 ani. avem o dragoste implinita care nu va muri niciodata.