| ramona_3024 a întrebat:

Cum v-ati revenit dupa o despartire?

8 răspunsuri:
| SecretLover10 a răspuns:

Pai incearca sa te gandesti ca mai sunt si alti baieti in lumea asta care te merita mai mult decat Fostul.Incearca sa participi la mai multe activitati ca sa uiti de suparare.Sunt sigur ca vei gasi un baiat mai bun decat celalalt.Bafta! funda?

| deyu1998 a răspuns:

Eu mi-as petrece tmpul cu prietenii.ei te ajuta sa treci oricand peste >big grinD<

sau as face orice mi-as gasi chestii de facut numai sa uit!happy

| natalia_7677 a răspuns:

Buna si eu am fost parasita de iubitul meu dupa 4 luni de relatie perfecta adica iesiri in oras, week-eduri la munte si rasfat din partea lui, a venit o zi cand mi-a zis in fata ca are pe alta. intra pe mess dar nu imi raspundea la mesaje, ma ignora total. asa ca m-am hotarat sa merg la bserica sa ma marturisesc si cu ajutorul lui d-zeu am trecut peste despartire dar si cu ajutorul prietenilor care ma incurajau sa-l uit ca nu ma merita

| Ana_4223 a răspuns:

Pai 1.incerc sa uit 2. petrec mai mult timp cu prietenii mei 3. distractie 4.nu este el singurul sunt si altii poate chiar si mai bni ca el 5.ies si cu alti baieti incep sa cunosc si alti baieti 6. daca nu toate aceste 5 lucruri atunci alte ocupatii: citit invatat cantat desenat si pana la urma nu merita sa suferi dupa uyn baiat mai ales daca el tea parasit. daca tea parasit inseamna ca nu-i pasa si ca nu tea placut cu adevarat sau nu tea iubit cu adevarat. daca lui nu i-a pasat tie de ce sati pese? nu merita priviti si ganditi cu optimism... asa:nu este singurul poate o sa se intoarca la mine daca nu o sa se intoarca inseamna ca e mai bine asa si asa treci peste fiecare despartire si tio spun din propria experienta funda?

| Loryoficial a răspuns:

Pai dupa despartire nu ramane nimic de facut decat sa iti iei altu!
asa uiti repedebig grinwinking

P.S asa am facut si eu cand m-am despartit de prietena mea...mi-am luat repede altabig grin

| autumnsky a răspuns:

Depinde cat de mult ai tinut la acea persoana, depinde si de motivul despartirii, eu una stau o zi sau doua suparata, apoi. PUNCT si de la capat, o despartire nu trebuie vazuta ca un capat de lume ci ca un nou inceput de unul singur sau cu o alta persoana, despartirile fac parte din viata noastra si nu trebuie facuta o drama dintr-o despartire. Nu se merita. Ciao!

| luana_6378 a răspuns:

Depinde de cat de urata a fost despartirea! Dc a fost o relatie care nu a durat mult si in care nu am pus prea multe sentimente, incerc sa ies cu prietenii, ma joc pe calculator, merg la cumparaturi... Da' dc vbm de o relatie mai serioasa, de lunga durata, lucrurile se [pot complica si cred ca cel mai bine sa vb cu cineva. Dc ti-e jena sa vb cu cineva cunoscut, intra pe topexperti.ro, gasesti psihologi foarte ok!

| Irinusca a răspuns:

M`am pisat pe el laughing... Urmatorul big grin