| anonim_4396 a întrebat:

E posibil sa te indragosti de o persoana cunoscuta pe internet? Sau sa iti trezeasca sentimente puternice?

12 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Da, e posibil. Atata timp cat te lasi purtat de val, esti predispus la o atractie si simpatie in prima faza. Putem vorbi de dragoste numai atunci cand se materializeaza.

| Elena1234456 a răspuns:

Cred ca este foarte posibil, pentru ca fiecare persoana isi face iluzii. Totusi te poti trezi ca persoana cu care ai vorbit, cea pentru care simti ceva nu este reala.Si dragostea la distanta nu prea tine.

| Cătălina a răspuns:

Nu este posibil. Totul se petrece in imaginatia respectivei persoana in cauza, deoarece simpla vedere a imaginezi lui/ei pe Internet ii starneste o oarecare simpatie, deci este normal sa simpatizezi, in nicun caz sa ii trezeasca sentimente mai puternice. De multe ori acest sentiment de simpatie este confundat cu cel de iubire. Dar, daca se sta si se analizeaza la rece, se va constata ca s-a inselat. Gandeste te ca pentru a ajunge sa iubesti pe cineva ai nevoie sa-l cunosti fata in fata, nu sa-l vezi in niste fotografii.

| nicol20 a răspuns:

Da cu siguranta eu chiar am patit asa ceva dar te rog ia-l ca pe un sfat sa fi foarte atenta si precauta ca nu ai de unde sa stii cumeste persoana respectiva eu iti spun din propria mea experienta.Bafta

| simona_3709 a răspuns:

Sa iubesti nu este posibil. dar sa ai anumite sentimente poate.
Este doar o stare de reverie. de visare de fapt nimic nu este real, tu vrei sa gasesti in persoana de pe internet anumite calitati, poate chiar perfectiunea. vrei sa ai convingerea ca "el" sau "ea" Nu e ca celalalt\a. numa` bine

| mihaa a răspuns:

Da, e posibil, eu sunt f indragostita, am o relatie de 1 an si 8 luni si doar o singura data, ne-am vazut,
cand l-am vazut in realitate, off doamne era mai frumos ca si la web, ca in poze si primul gand a fost asa
cu bunaciunea asta vorbesc de 1 an si jumatate? si cand ma pupat hmmm avea niste buze asa de fine, asa de dulcii, tot timpul il pupam, tare drag mi-a fost de el

| AdelinaC a răspuns:

Da dar va aduce multe lacrimi pentru ca mai devreme sau mai tarziu unul din cei doi va dori ca persoana iubita sa fie de la el/ea din oras si celalalt va suferi.

| Barbie a răspuns:

Orice este posibiltongue

| Totipentruunu a răspuns:

Sa iubesti nu, dar sa ai un semntiment destul de puternic da.Am patit-o si eu dar stii tu, ochii care nu se vad se uita, si mai bine, pentru a nu iti face rau singura, daca stii ca nu poti fi niciodata cu acea pers ar fi indikt sa renunti din timp.
rezuma te doar la o amicitiehappy
:*

| UrbanNinja a răspuns:

Da. e posibil
Dar mai bine renunta pentru ca nu stii ce specimen e persoana respectiva( poate tu crezi ca e o "ea", dar, cine stie? Poate e un "el" laughing)

| dddddadada a răspuns:

Da.

| alexa_3497 a răspuns:

Buna sa stii ca in unele cazuri se poate intampla da mai bine ia-ti gandu ca nu sti cu cine ai dea face pe inernet sunt tot felul de psihopaticrying ok acum e alegerea ta eu mi-am spus parerea fa cum crezi uh ca e mai bine pentru tine