| Barbye26 a întrebat:

Ma adresez barbatilor, ce cautati in principiu la o femeie?
Si, ce va face sa va simtiti impliniti/fericiti/etc intr-o relatie?
Cum tratati un conflict cu persoana iubita si mai ales cum mentineți sentimentele puternice de-a lungul timpului?
Mi-as dori sa citesc mici exemple, experiente etc! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

Femeia care ma face sa zambesc, dar nu din mila, trece oricand in topul preferintelor mele. Daca arata respect incepand cu ea insasi si mergand mai departe respectand tot ce o inconjoara, daca este modesta si intelegatoare, daca stie sa asculte, daca are in minte si in suflet o definitie clara a cuvantului "feminitate", daca mai ales aceasta definitie nu include bancnote, monezi sau carduri dar include negresit calitatea de a fi mama... atunci sigur aceasta femeie va sti si ca relatia nu este un loz caistigator, ci este o lupta continua din partea ambilor, si isi merita fericirea si privilegiul de a fi Femeie si de a avea alaturi un barbat fericit ce o va face, negresit, fericita.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puritatea

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Eu caut la o fata sa aiba aceleasi lucruri in comun cu mine, sa fie amuzanta si cel mai important sa fie sufletista si sa tina la mine, sa ma ajute indifertent daca sunt rau de gura sau mai stiu eu ce, pentru ca asa stiu ca ma iubeste cu adevarat. O femeie ar trebui sa nu se uite la partea materiala a barbatului, ci sa se uite in sufletul lui, pentru ca conteaza ce ai inauntru.
Un conlict se trateaza foarte simplu, mai intai vezi cine a gresit. Daca ai gresit tu iti ceri scuze si ii arati cat de mult o iubesti, mai mult decat de obicei, dar nu prin simplul 'te iubesc', prin fapte! Apoi incerci sa iti dai seama unde a fost problema, pentru a o remedia. Iar daca a gresit ea incerci sa ii explici ei ca a gresit si apoi sa incercati sa gasiti o solutie.

| LaYeR a răspuns:

Sa fie vie.

| Alasingur a răspuns:

Pai,la mine o fata pefecta este aceea fata care nu vrea sa ma schimbe si care sa ma iubeasca neconditionat cu toate defectele mele happy

Răspuns utilizator avertizat
| Barbye26 explică (pentru Denis6688):

Nu spune asta.

| UNkF a răspuns:

Sa te iubeasca asta conteaza cel mai mult (nu doar sa iti spuna sa simti ceva cu adevarat)
In caz de conflict as rezolva cumva cat mai repede, sa nu o mai vad suparata/trista etc. ai prins ideea
Aste imi trece prin cap acum.