| true~pinky a întrebat:

Cum va spuneam imi place de un baiat care este vecin cu mine vb aproape zilnik dar vreo luna a fost plecat dar nu stiam unde mi-a fost ft dor de el iar azi l-am vazut ca a venit de undeva si -l-am intrebat ca pe unde a fost si el cum imi zice mie aproape totul mi-a spus ca a fost in tabara cu colegii si sa stiti ca am tinut cont de sfaturile voastre si i-am zis ca sigur a fost fain si ca il inteleg ca si eu ma distrez cu colegi cand mergem in tabere iar sigur maine va iesi pe afara ce sa fac deci imi place ft mult de el

3 răspunsuri:
| deeeeeeaaa a răspuns:

Invital sa iesiti undeva. trebuie,, sa te gandesti la orice. sa va intalniti,, sa fiti aproape ...aaa.si zii ca iti place de el.:X neaparat >big grin

| Liviu3478 a răspuns:

Bine spus deea invita''l unde'va sau la tine intr-o zi la un pahar ne vorba. Pentru ca nu are cum sa reziste unei invitatiii a unei fete la ea acasa.
Dar prin asta nu iti sugerez sa te culci cu el doar sa stati de vorba etc daca nu in oras ...sau sa va plimbati daca aveti biciclete ii propui o plimbare printr-un parc sau daca sunteti aproape de vreun loc frumos ceva happy

| mirunapink a răspuns:

1. daca fumezii propune-i sa iesiti pur si simplu la o tigara
2.trm un mesaj sau vbiti pe mess si zii ca te plictisesti si daca nu ar vrea sa iese afara ca nu mai poti de plictiseala
3.prinde ocazia si invita-l la o petrecere sau o simpla adunare de prieteni

ai fff multe optiuni. tot ce trebuie sa faci este sa ii dai dovada de maturitate si sa ai curaj...ca daca nu...

si chestia cu "cerutul prieteniei" e copilaroasa si daca ii vei spune asa va fugi din primalaughing))

succes:*