| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU :-)...
Am o problema pe care chiar nu stiu sa o rezolv ca sa zic asa.
De cand m-am transferat la alta scoala imi place de un coleg, chiar foarte mult. in primul an ..cam pana pe la inceputul semestrului al 2 lea vorbeam mereu, stateam mereu impreuna..in excursii si tabere glumeam mereu,tot asa stateam mult impreuna si alte chestii pana s-a bagat o fata intre noi si a fost innebunit dupa ea,iar ea il refuza mereu. In urmatorul an,a renuntat la ea si din cate mi-au zis colegii el a intrebat o alta fata daca vrea sa fie cu el,ea era prietena cea mai buna a celalaltei fete. La scoala,profesoara de biologie ne-a dat sa facem un proiect si am picat in aceeasi grupa la nimereala, eu sunt lidera. Ok dupa toate astea am hotarat sa il facem la mine acasa dar apoi unul dintre colegi a zis ca nu prea are timp in week-end si ar fi mai bine daca am face proiectul la baiatul asta pe care il plac; ok am fost la el acasa..eu am cel mai frumos scris din grupa asa ca eu am scris absolut tot si eu am lucrat cel mai mult dintre toti. El si celalalt baiat se jucau CS pe laptop si ma rog, l-am pus sa imi dicteze de pe o foaie ce sa scriu ca sa il trec pe proiect ca participant (daca colegii nu participa la activitate pot lua un 2 in catalog).mi-a dictat cu o mare lene. Dupa ce am terminat proiectul am jucat toti adevar sau provocare,procent,sarutare, ce ai face daca si pentru cine ai baga mana in foc. El a ales "pentru cine ai baga mana in foc" iar eu l-am intrebat: pentru mine sau pentru fata pe care a placut-o dupa mine..si a zis ca pentru mine. Apoi cand a trebuit sa il intreb iar am intrebat. pentru mine sau pentru prietena ei..si el a ales pentru prietena ei deoarece eu il enervez(asa zice despre majoritatea fetelor ca il enerveaza). Apoi cand a trebuit sa plecam toti,ma rog,mai putin eu ca eu mai puteam sa stau.o prietena l-a intrebat special pentru mine daca mai vrea sa stau.el se juca CS cu baiatul ala si a zis : nnu stiu, nu ma intereseaza. Iar eu aproape incepusem sa plang si mi-a zis fata aia sa mergem in baie sa ma calmez.Si mi-a zis ca ar trebui sa mai stau si ca era atent la jocul ala si ca din cauza asta a zis aia. Inainte cu 1-2 minute sa plece toti(si celalalt baiat) am intrebat si eu daca mai vrea sa stau. El a zis ca sa raman si parintii lui au zis la fel. Apoi ne-am dus inapoi in sufragerie si a inceput sa faca pe "amuzantul" punandu-mi intrebari stupide gen ce mai faci, etc. Apoi ne-am dus pe balcon sa ii salutam din nou pe ceilalti. dupa asta am jucat carti..ne-am uitat putin la un film..si apoi am plecat ca era deja prea tarziu. Tatal a zis ca ma duce cu masina si l-a intrebat si pe el daca vrea sa vina si el a stat cam un minut sa se gandeasca si pana la urma a zis da. S-a purtat chiar frumos dupa ce au plecat ceilalti..De 2 ani incerc sa fiu cu el..si nu stiu ce sa fac..am bani, am tot ce si-ar dori (aproape..cred).Imi puteti da niste sfaturi fara sa fiti rautaciosi va rog? Gen ce as putea sa fac maine cand ne intalnim la scoala?
P.S.: S-ar putea sa mergem impreuna intr-o tabara din Anglia vara asta.

Răspuns Câştigător
| rikkimady16 a răspuns:

Eu nu sunt de acord sa ii spui ce simti. daca el te place o sa iti zica si daca o sa ii spui tu ca il placi si el nu te place atunci o sa faca misto sau nu o sa mai vorbeasca cu tine, o sa inceapa sa se departeze de tine. Lasa-l pe el sa faca primul pas, spune-i ca te-a deranjat ce a zis si ca te-ai suparat(nu ii spune ca ai plans). Daca el vrea ceva serios o sa se tina el de tine, baietii trebuie sa se tina de fete nu fetele de baietii, cel putin asta cred eu. Daca as fi in locul tau as lamuri situatia dar fara sa ii spun ca il plac, pur si simplu l-as intreba pe cine place, daca ma place pe mine, daca e suparat pe mine, daca eu chiar il enervez sau spune asta pentru ca s-a obisnuit sa spune asa. Bafta!happy sper ca te-am ajutatbig grin

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să vorbești cu el și să-i spui ce simți pentru el, întâlniți-vă și cu prima ocazie spune ce ai pe suflet.

| Meddeh a răspuns (pentru Azµre):

Imi este frica sa nu ma refuze, si nu stiu cum sa il iau sincer..cand eram amandoi in sufragerie a venit si mama lui si am inceput sa vorbim..si l-a intrebat ca de ce nu isi invita colegii la concursurile lui(el face inot) si m-a dat ca exemplu pe mine.a zis ca ok. Week-endul viitor are concurs. Nu stiu ce sa zic si cum sa il iau.

| Azµre a răspuns (pentru Meddeh):

Să te duci să-l susții și atunci ar fi și momentul potrivit big grin ține-i galerie!

| shadow222 a răspuns:

Tine-te pur si simplu de el dar daca te mai face sa plangi lasa-l ca mai sunt baieti, e un porc daca te mai face sa plangi.P.S nu vreau sa fiu rautacios dar nu fii prea atasata nu te oferi pe tava si nu conteaza daca ai bunuri materiale sau ce ziceai tu mai sus imp e sa inceapa sa tina la tn.Iti repet nu te oferi pe tava si daca te mai face sa plangi lasa-l in pace ca este porc nu-ti fa griji mai sunt baieti