| Innsbruck a întrebat:

Cum vi se pare faptul ca unii baieti, care s-au distrat de minune in trecut (petreceri, sex etc) sa tanjeasca dupa fete cuminti?
Avand in vedere ca el a facut cam de toate, sa zicem, de ce vrea acum o fata cuminte?
Oare acest gen de baieti, cred ca merita o asemenea fata? Adica tu sa faci de toate cu toate, si te astepti la o fata cuminte?

Este un caz real. Prietena mea, este o fata cuminte, nu merge in cluburi decat foarte rar (zile de nastere, sau cand simte nevoia de a iesi putin desi asta nu se intampla prea des), nu se "joaca" cu baietii si prin asta ma refer ca altele la vasta ei au peste 20 sau chiat 30 cu care s-au sarutat(combinat) si cine stie cati altii prin pat.
Este frumoasa, la facultate, si cuminte(fata de casa). De curand a inceput sa vorbeasca cu un baiat si acesta a ramas surpins cand a aflat cat de cuminte e, spre deosebire de fetele din ziua de azi. Faza e ca baiatul a fost putin mai smecheras, am observat si eu o usoara maturizare la el, si deocamndata nu ar parea ca ar rani-o.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil s-or fi saturat de BTS cat au ars-o in petreceri, sex etc. O fata cuminte e altceva.

| RAY a răspuns:

Ce e aia cuminte,calugarite, sfanta fecioara maria,nu exista oameni buni,cuminti, astea sunt povesti, exista oameni cu o natura emotionala,care sunt intre rau si bine situati,nu inseamna ca daca aia nu a facut sex e sfanta fecioara maria sau daca la x i place sexul e un om rau,de unde prejudecati de genul, din contra am intalnit fete asa zis rele care sunt sincere,serioase,rationale in schimb asa zis cuminti multe sunt niste scorpi, ipocrite, prefacute care viseaza la printul ei si te baga in lista prieteniei si prefera un golan, deci golani de care vorbesti tu aleg fetele cuminti ca vad ca astea sunt atrase de ei, fetele rele sunt atrase de baieti mai cu creier, nu vezi ca proastele fac la copii fara nr iar alea cu creier avanseaza intr o cariera

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca-i este frica sa nu-l insele cu altii, de aceea vrea sa o fata cuminte.

| Andreeush a răspuns:

Daca ea vrea sa fie cu un asemenea baiat e treaba ei.

| sofisis a răspuns:

Nuuu, ar trebui sa toti oamenii sa stam inchisi in casa pana ne pica din cer alesul.
Ce treaba are faptul ca s-a distrat pana a cunoscut-o pe ea?
E irelevant. Total

| Plato a răspuns:

Pacat de ea, dar prostia se plateste, intotdeauna.
"Lupul isi schimba parul, dar naravul ba" e o vorba. Daca a fost smecheras, inca e. O are in sange, iar pana la urma instinctul asta il va împinge spre unele lucruri.
Ai putea sa-i sugerezi prietenei tale sa nu-si distruga viata pe care a facut-o atat de frumoasa, pana acum. Aminteste-i valoarea ei, spune-i sa puna pret pe ea. Asa trebuie sa faca toate, dar o fata cum spui tu despre ea... chiar ar fi pacat.
Daca totusi o da pe spate un golanas, face facultate degeaba, iar cum am spus, prostia mereu se plateste, nu conteaza cine esti. Dimpotriva, cu cat esti mai mare, cu atat e mai scumpă prostia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar, trebuie castrati. Cum isi permit sa caute fete cuminti? A propos, nu exista fete cuminti, ci, mai degraba, fete urâte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil a obosit sa mai aibã o fire asa rebelã.

| Xelon a răspuns:

Nuu!
Genul asta de băieți merita exterminați...happy

| Șurubelniță a răspuns:

Ce treabă are ce a făcut tipul înainte de a o cunoaște pe prietena ta?
Nu are nimic de pierdut dacă încearcă să-l cunoască mai bine, dacă e fată deșteaptă își dă seama ce fel de individ e.

| eugeniu2020 a răspuns:

Mai bine sa nu aiba incredere!