| Roxxy_1520 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor sunt bruneta cu ochii caprui si mici si putin creola si nu stiu cum sa fac sa imi para ochii mai mari, ce culori sa folosesc ca sa imi scoata ochii in evidenta? va rog sa imi dati un sfat daca se poate kiss

5 răspunsuri:
| meioana a răspuns:

...foloseste un rimel pentru volum...
...culori deschise... icearca genul umbehappy...

| anida a răspuns:

Buna. ochii caprui pot fi machiati cu orice nuanta... dar tu trebuie sa eviti culoare neagra(pentru ca ochii tai vor parea mai mici), tu trebuie sa dai "volum"ochiilor, poti folosi un creion dermatograf de culoare deschisa chiar si sidefata.Incearca sa iti alungesti
ochii trasand o linie care sa depaseasca conturul natural
(codita nu f. lunga)Fradul de pleoape trebuie sa fie deschisiar pe pleoapa inferioara traseaza o linie subtire deschisa la culoare.
nuantele care se potrivesc la ochii caprui sunt:auriu, verde, mov, roz, culoarea piersicii, lila, in general toate nuantele calde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu melcul.ai vazut cat de in evidenta si scoate el? roxxy cine te place te place asa cum esti.nu trebuie sa schimbi nimic.trebuie sa te placa mult asa cum esti. dupa aia te poti face si mai frumoasa daca vrei. dar daca te faci intai frumoasa si dupa aia iti dai masca jos si nu te mai place? sau se sperie de tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok asa cum ti-au zis fetele

| myoara_5344 a răspuns:

An primul rand poti folosi un iluminator pentru ati scoate an evidenta sprincenele[dedesubt], apoi poti folosi o culoare argintie la anceputul ochilor, la coada ochilor poti folosi o culoare de ochii neagra. un rimel ti-ar fi de mare ajutor.Pentru obraji poti folosi un roz deschis doar daca esti alba, daca esti creola poti folosi un roz anchis.Pentru buze poti folosi un roz bombon. Daca esti creata ati poti face parul drept pentru ca ti-ar sta fffoarte bine, sau daca ai parul drept al poti face cret. Ti-ar sta ffffffoarte bine cu niste cercei mari sclipitori.Cand te vei machia,,, machiaza-te doar sus, jos nu te machia da-te cu iluminator. Daca vrei s te dai cu creion da-te doar sus, dar la anceputul ochilor s nu te dai da-te doar la coada ochilor dar putin.