| BabyLove_7970 a întrebat:

Cunosc un baiat care e cu mine in liceu, de varsta cu mine care niciodata nu a avut curaj sa poarte o conversatie cu mine. Am facut rost de id-ul lui si a unor prieteni de-ai lui, dar nici pe mess nu raspundea mai mult de "bine, tu?". Prietenii lui mi-au spus ca e mai timid cu fetele, dar eu am vazut ca, cu altele vorbeste fara retineri. Sunt mai multe faze care m`ar face sa cred ca il interesez oarecum, dar nu stiu ce sa mai cred... ma poate ajuta cineva?

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se poate sa fie mai retinut la inceput. Si eu sunt foarte timid dar dupa 1-2 intalniri sunt foarte deschis cu orice fata si nu mai sunt asa stresat. Probabil ai vazut o conversatie intre el si o fata pe care o cunostea de ceva timp si cu care vorbise de mai multe ori. Incearca la ore sa vorbesti cu el de mai multe ori, cere-i ajutorul, intreaba-l cate ceva. Trebuie sa il provoci, sa se faca simtit un oarecare interes al tau pentru el. Asta il va face sa fie mai deschis si vei observa ca pana iti dai seama din tipul timid devine un tip chiar vorbaret si deschis. Cel putin asa sunt eu si cred ca e cam la fel ca si mine.

soothe
| soothe a răspuns:

Invita-l la un film tare (care crezi ca i-ar place), in ziua premierei. Il suni sau pe mess si ii spui (textual): "Coane, am doua bilete la filmul X. Vrei sa ma insotesti, te rog!?" - poate e cam demodat dar s-ar putea sa lucreze. Sau cauta sa afli ce jocuri joaca (sau ge gusturi are) si incepi sa ii ceri sfatul. Incearca si tu sa-l faci sa se simta important. O sa te pretuiasca. Si dupa aia, vezi tu. Important este sa te "observe".

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Vad ca primul pas l-ai facut tu, adica i-ai dat add pe mess, ai si incercat sa vb cu el ...acum lasa-l pe el sa faca al 2-lea pas, fi putin mai indiferenta, sa vezi cum reactioneaza, sau afiseaza-te cu alt baiat sa vezi daca e gelos.
Lasa-l pe el sa te bage in seama iar daca nu se intampla asta inseamna ca ori nu il intereseaza persoana ta, ori poate are prietena cine stie, sau pur si simplu nu vrea o relatie.

Succes!happy

| pelu a răspuns:

Frate faza cu filmu e invechita rau. happy las`o balta. poate te evita dintr`un anumit motiv. n`ai de unde sa stii`. cand te int cu el ia-l de`o parte si spune-i pe fata tot fara retineri happy bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calca-ti pe inima si tine-te scai de el si pe mess si in viata reala pina se obisnuieste.Fi-i nebunatica rau spune-i orice iti trece prin cap, nu conteaza, exaspereaza-l iar singurul indiciu ca ai cistigat este ca se va enerva enorm, va izbucni precum un vulcan dar sint sigur ca ve-i avea puterea sa-l ti-i aproape de tine caci te va iubi sincer.

| Rebecca86 a răspuns:

Si eu consider ca o invitatie la film ar fi mai mult decat potrivita pentru a iesi cu el. Si astfel poti afla cu siguranta daca il interesezi.