| BabyLove_7970 a întrebat:

Cunosc un baiat care e cu mine in liceu, de varsta cu mine care niciodata nu a avut curaj sa poarte o conversatie cu mine. Am facut rost de id-ul lui si a unor prieteni de-ai lui, dar nici pe mess nu raspundea mai mult de "bine, tu?". Prietenii lui mi-au spus ca e mai timid cu fetele, dar eu am vazut ca, cu altele vorbeste fara retineri. Sunt mai multe faze care m`ar face sa cred ca il interesez oarecum, dar nu stiu ce sa mai cred... ma poate ajuta cineva? big grin

2 răspunsuri:
| BabyLove_7970 explică:

Am incercat si pe mess atunci si la scoala ma mai duceam sa stau cu el si prietenii lui da nu scotea decat cateva cuvinte si alea trase de limba. Azi de ex a venit la clasa mea, avea nevoie de nu stiu ce si a preferat sa vorbeasca cu unele pe care nu le cunostea decat cu mine desi eram exact langa el si mai eram si singura...

| dafa a răspuns:

Probabil e timid. Fetele cu care vorbeste el mai mult, cu care se simte in largul lui, probabil sunt niste prietene bune. Asa am fost si eu dar am trecut peste. Baga-te in seama cu el, fa tu primul pas daca el nu vrea!