| Andreiu68 a întrebat:

Anul trecut prin iulie am vazut o fata pe strada, iar din partea mea a fost dragoste la prima vedere. Pe la sfarsitul lui august fata a venit in cartierul meu cu niste fete de la mine din cartier. A venit o zi doua trei, iar eu am chiar voiam ceva serios cu ea- o relatie am incercat sa intru in vorba dar imi raspundea cu,, da nu poate ok posibil nu cred vad " nu stiu nu pot si tot felul de chestii de gen. Imi raspundea asa laconic si cateodata cand o intrebam ceva nu imi raspundea. Dupa a doua zi am aflat ca fata s-a combinat cu prietenul meu ce-l mai bun. Au stat 3luni chinuite impreuna, baiatul si-a batut joc de ea si s-au despartit la inceputul lui decembrie. Dupa pe fata nu am mai vazut-o prin cartier.Eu tot ma gandeam la ea ma uitam pe Facebook-ul ei, ma gandeam la ea eram trist ca nici macar nu o vad dar am lasat-o balta.Alalta ieri am avut un vis cu ea m-am trezit am ramas uimit oarecum ca de ce mi-a aparut in vis si mi-am luat inima in dinti ca sa intru in vorba cu ea pe Facebook. Am intrat pe profilul ei si am cazut ca ea este impreuna de 2luni cu un baiat din alt oras Distanta de 120kilometrii fata de orasul meu.Acest baiat vine la niste prieteni gameri de la mine din cartier dar vine rar. S-a imprrietenit cu 5 baieti din cartier prin jocuri. Stiu ca a mai venit anul trecut de 2ori si din cate am inteles saptamana trecuta. Am vazut poze cu ei, de mana, imbratisati etc Dupa cand am vazut ca e cu baiatul ala mi-am pierdut curajul increderea speranta totul ( il cunosc pe baiat asa din vedere, ca a venit anul trecut in cartier si l-am cunoscut asa.
Cand am vazut pozele cu ei am inceput sa lacrimez, sa fiu agitat, m-au luat nervii, transpiratiile. Pentru mine fata asta e asa cum am visat-o eu, e,, fata perfecta". Ce sa fac oare? Sa mai ma bag cumva in seama cu ea? Dar nu mai am curaj?! Sa ii dau ador pe Facebook la poze si dupa sa intru dupa ceva zile cu ea in seama? Sa renunt? Nu stiu cum de e cu acel baiat! Nu ma asteptam in viata mea, acel baiat e gamer din ala, o bagat bani in jocuri de pfoai, nu il judec sau dar e slab 30kg ud urat are mustacioare de flacau si o voce de fata asa nu stiu antipatic oarecum sictirit am stat anul trecut 30minute cu el si cu alti gameri din cartier si era sa il pocnes. Deci Ce sa fac? Fata are 15ani baiatul 16 iar eu 18. Raspunsuri serioase va rog! FUNDA MARE. Daca o sa intru in vorba cu ea ce sa ii spus? Subiecte de discutie? Eu sunt mai timid de fel.

4 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Daca nu vrea sa vorbeasca sau sa te bage in seama atunci asta e,ea iubeste pe altcineva,nu o poti forta sa te placa, nu a fost sa fie dar nu trebuie sa fi trist, incearca sa nu te mai gandesti la ea, te inteleg o iubesti si nu o poti uita una cu doua dar asta nu iti face bine sa te gandesti continuu la ea cand are deja o relatie, mai ales ca intre voi 2 edte o diferenta de varsta asta ar putea fi unul din motive dar mie personal nu mi se pare asa mult, poate ea a cautat altceva ceva ce nu a gasit la tine dar a gasit la el.
Nu cred ca mai are sens sa vorbesti cu ea, imi pare rau.
Cu timpul o sa treaca asta si o sa poti iubi din nou si sa fi fericit ca inainte si sigur o sa gasesti sufletul tau pereche curand.
Toate cele bune.

| ambicio a răspuns:

Am mai răspuns la aceasta întrebare foarte serios

| Andreiu68 explică:

Anul trecut prin iulie am vazut o fata pe strada, iar din partea mea a fost dragoste la prima vedere. Pe la sfarsitul lui august fata a venit in cartierul meu cu niste fete de la mine din cartier. A venit o zi doua trei, iar eu am chiar voiam ceva serios cu ea- o relatie am incercat sa intru in vorba dar imi raspundea cu,, da nu poate ok posibil nu cred vad " nu stiu nu pot si tot felul de chestii de gen. Imi raspundea asa laconic si cateodata cand o intrebam ceva nu imi raspundea. Dupa a doua zi am aflat ca fata s-a combinat cu prietenul meu ce-l mai bun. Au stat 3luni chinuite impreuna, baiatul si-a batut joc de ea si s-au despartit la inceputul lui decembrie. Dupa pe fata nu am mai vazut-o prin cartier.Eu tot ma gandeam la ea ma uitam pe Facebook-ul ei, ma gandeam la ea eram trist ca nici macar nu o vad dar am lasat-o balta.Alalta ieri am avut un vis cu ea m-am trezit am ramas uimit oarecum ca de ce mi-a aparut in vis si mi-am luat inima in dinti ca sa intru in vorba cu ea pe Facebook. Am intrat pe profilul ei si am cazut ca ea este impreuna de 2luni cu un baiat din alt oras Distanta de 120kilometrii fata de orasul meu.Acest baiat vine la niste prieteni gameri de la mine din cartier dar vine rar. S-a imprrietenit cu 5 baieti din cartier prin jocuri. Stiu ca a mai venit anul trecut de 2ori si din cate am inteles saptamana trecuta. Am vazut poze cu ei, de mana, imbratisati etc Dupa cand am vazut ca e cu baiatul ala mi-am pierdut curajul increderea speranta totul ( il cunosc pe baiat asa din vedere, ca a venit anul trecut in cartier si l-am cunoscut asa.
Cand am vazut pozele cu ei am inceput sa lacrimez, sa fiu agitat, m-am luat nervii, transpiratiile. Pentru mine fata asta e asa cum am visat-o eu, e,, fata perfecta" Ce sa fac oare? Sa mai ma bag cumva in seama cu ea? Dar nu mai am curaj?! Sa ii dau ador pe Facebook la poze si dupa sa intru dupa ceva zile cu ea in seama? Sa renunt? Nu stiu cum de e cu acel baiat! Nu ma asteptam in viata mea, acel baiat e gamer din ala, o bagat bani in jocuri de pfoai, nu il judec sau dar e slab 30kg ud urat are mustacioare de flacau si o voce de fata asa nu stiu antipatic oarecum sictirit am stat anul trecut 30minute cu el si cu alti gameri din cartier si era sa il pocnes. Deci Ce sa fac? Fata are 15ani baiatul 16 iar eu 18. Raspunsuri serioase va rog! FUNDA MARE. Daca o sa intru in vorba cu ea ce sa ii spus? Subiecte de discutie? eu sunt mai timid de fel.

| TheAnonyme a răspuns:

Nu știu daca ea si-a dat seama ca o placi. Dacă da, și te-a refuzat, atunci încearcă sa o uiți, desi știu cat de greu e, căci și eu am trecut prin asta. Dacă consideri ca ea nu a inteles sentimentele pe care le ai, ar fi bine sa vorbești cu ea în fata, pe Skype sau cu video-call și sa ii spui tot ce simti și ca ai intentii serioase. Toate cele bune!