| Notme a întrebat:

Cunosc un baiat de 2 ani jumate.mereu mi-a fost alaturi.am inceput sa ma indragostesc de el, pare a fi baiatul perfect(pentru mine). nu stiu ce sa fac, sa ii spun sentimentele mele sau sa tac.nu vreau sa pierd prietenia lui. nu stiu daca ii place de mine, prietena nu are.
Ma simt ciudat rau, un sfat pentru mine aveti?

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cunosc situatia, am trecut si eu prin asa ceva. Te sfatuiesc sa vorbesti sincer cu el si sa ii spui ce ai pe suflet. Daca nu ii spui se vor acumula frustrari si la un moment dat ori il vei rani ori el va crede ca te-ai schimbat. Vorbeste deschis cu el si spune-i daca vrea sa iti acorde o sansa. Crede-ma ca in cazul acesta cel mai bine este o discutie sincera. Cele mai frumoase prietenii sunt cele de acest gen pentru ca indiferent daca este o despartire apoi voi veti putea ramane prieteni de suflet o viata intreaga. Nu ezita, cineva ezita cu mine si sufar si eu si sufera si ea. Uite ca ma si cauta pe mess,, prietena ". Eu te sfatuiesc sa ii spui. Daca vrei sa vorbim mai multe ( eu trec acum printr-o situatie de acest gen ) poti lasa un id pe prv si vorbim. Succes!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dacă nu vrei să pierzi prietenia lui ar fi mai bine să taci. E posibil să îi spui, să simtă şi el la fel, să aveţi o relaţie dar să nu meargă şi nu veţi putea reveni la ce a fost. Tu ştii acum ce vrei.

| marsy a răspuns:

Nu o sa poti tine acest secret mult timp. ar trebui sa-i spui ce simti. insa nu brusk. poate ramane uimit. si daca nu te place. s-ar putea sa se indeparteze de tine. doar pn a nu te rani! E cazul sa ii arati/spui ca il iubesti pn a te simti mai bine. pn a deskide aceasta taina!

Răspuns utilizator avertizat
| AldanaBlue a răspuns:

In viata putem pierde multe daca ne asumam riscuri. Dar putem castiga si mai multe daca ne asumam riscuri. Poate si el simte acelasi lucru ca si tine.Pe de alta parte ar putea sa te placa ca pe o prietena, ca pe o sora si daca ii vei spune ce simti poate il vei pierde si ca prieten. Dar fiindca sunteti prieteni cu siguranta il cunosti deja. Tu esti cea mai in masura sa hotarasti ...Balanta e inima ta.

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Stii si daca taci tot tu pierzi.si daca ii spui tot tu o sa suferi [asta numai in cazul in care o sa-ti spuna ca nu te place] dar totusi ce ai de pierdut. poate poatewinking. dar totusi nu renunta el.winkinglove struck.nu lasa totul in urma. explica-i ca daca macar nu puteti fi impreuna macar prieteneni sa fiti in continuare.winking

Mult noroc in dragoste si multa sanatate.kiss

| babydollella a răspuns:

Fa-l sa-si dea seama singur de ce simti u, ca daca ii spui asa pe fata te ia de proasta...si ar fi si mai bine daca si u ai fi sigura ca si el simte ceva pentru tine, sa nu te kinui degeaba cu un baiat care vrea doar sa-ti fie prieten

| adelutza_9680 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii arati ca simti ceva pentru el, iar la momentul oportun ii vei spune adevarul.Incearca sa iti dai seama daca te place sau nu.Cu ata mai bine daca nu are prietena. Vorbeste cu el si spune-i adevarul, caci altfel s-ar putea sa il pierzi.Mult succes!

| ioa_9738 a răspuns:

Ar trebui sa-i spui la telefon sau pe mess si depinde cum eactioneaza
poti spune dupa ca a fost vecina sora prietena...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună draga mea.
Înţeleg cum te simţi, şi nu ştii dacă îţi doreşti cu adevărat asta, dacă va fi la fel.
Cel mai bine este să nu îţi laşi sentimentele în loc pentru că mai târziu vei regreta, încearcă să îi spui, dacă îţi este amic, atunci fi mai directă, va aprecia, iar dacă te place va ieşi o frumoasă poveste de dragoste,, însă nu, s-ar putea să se îndepărteze de tine pentru că va vrea să te protejeze de suferinţă, ca tu să nu îţi faci aluzii. Aşa fac toţi băieţii. Ai încredere în farmecul tău aparte, fi încrezătoare, şi cucereşte-l pentru că merită să aibă lângă el o fată cu iniţiativă ca tine.
Mult succes, şi zi de zi să aio zi bună happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu ii spune, date la el, fal sa te doreasca, sa fie nebun dupa tine, tu la inceput respinge-l, cu cat vei fii mai greu de stapanit, cu atat te va vrea mai mult happy Succes!

| th3mirr0r a răspuns:

Love, love, love, ai? happy daca il cunosti destul de bine, atunci, stii de ai sa pierzi prietenia sa, sau nuwinking dar daca il cunosti doar sumar, atunci, precum se vede, temerile tale; i would go for telling him; si ii mai poti spune ca daca nu vrea sa mearga mai departe, ramaneti prieteni ca si cum nimic nu a fost spusbatting eyelashes asa ca. daca o sa se indeparteze de tine, stii ca nu a fost chiar asa de prieten pe cat credeai; iar daca va sta langa tine chiar daca a "refuzat" a merge mai departe, intr-o relatie, atunci, deja poti sa il numesti prietenul tau cel mai bun happy

love, love, love happybatting eyelashes nu? happy

| alex_7974 a răspuns:

Pai da i si tu de inteles, si daca nu si da seama, spune i direct...nu i timp de pierdut!

| yessika a răspuns:

Eu te-asi sfatuii sa ii spui tot ce simti caci el nu are de unde sa stie iar daca tu vei astepta sa nu stepti prea mult si sa fie prea tarziu. Sa apara o alta persoana si sa nu mai ai cui spune