| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc un baiat din aceeasi scoala cu mine. Am fost de 2 ori la un suc, parea foarte interesat de mine, imi trimitea mesaje, vorbeam pe net. Dar acum asteapta sa il caut eu mereu. Cand il mai caut imi raspunde mai greu si mai ‘scurt si la obiect’, dar cand ne vedem e altfel, face glume cu mine, se uita in ochii mei, imi pune mana pe spate. Nu stiu ce sa mai cred, vreau putin ajutor. Sa continui sa il caut sau nu? Nu vreau sa i se urce la cap ca il voi cauta eu tot restul vietii. Acum pare dezinteresat de mine, dar cumva tot asteapta sa fie cautat. Nu stiu cum sa reactionez. Credeti ca e vorba de iubire?
P.S: Nu sunt disperata si nici indragostita de el, vreau doar sa stiu ce sa fac.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa-l pe el sa te caute, daca e interesat de tine o va face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei! Pui prea mult în balanță câtă atenție îți dă el și câtă ar trebui să-i dai tu( sau îi dai). Lucrurile nu merg așa. Poate că el te-a căutat și ți-a arătat că era interesat de tine, dar așteaptă ceva și din partea ta. Așteaptă să îi arăți și tu că îl placi. Lucrurile sunt simple: îl placi, arată-i! Nu mai aștepta să facă el nu știu ce pas și caută-l, dacă așa simți. Iubire nu e, în iubire nu e loc de atâta analiză. Fă ce simți! Baftă!

| laurcic a răspuns:

Parerea me aste sa incepi tu sa il tratezi cu putina indiferenta si el simtind asta o sa se gandeasca mai mult si o sa vina el la tine.nu il mai cauta pentru o perioada si la scoala cand va gasiti comportate normal (fa exact cum face el cu tine acum)si daca asta tot nu functioneaza inseamna ca nu este interesat de tine si de aici stii ce ai de facut.niciodata sa nu dai atentie la o persoana caruia nu ii pasa de tine:*succes

| LaraLary a răspuns:

Poti sa il intrebi de ce pe net nu prea vorbeste. Am observat in ultima vreme ca foarte multa lume vorbeste foarte greu pe net.

| MyhaelaTeodora a răspuns:

Ce sa zic el e baiat asa ca el trebuie sa faca primul pas