| anonim_4396 a întrebat:

Cuplurile in casnicie se iubesc doar atunci cand fac sex? In rest sunt ca doi frati?

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu, se iubesc mereu. Dar mai intens se iubesc cand fac sex.

| Sofer a răspuns:

Se iubesc foarte mult.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

straight face

| MValentin a răspuns:

Bineînțeles ca nu. Un cuplu nu este un cuplu doar atunci cand face sex dau se atinge...
O relatie pe langa sex investește o multime de sentimente speciale si distincte fata de ce ai simtii pentru un frate.

| tzionut a răspuns:

Domnul meu ai o imagine foarte denaturata in priminta casniciei. Intr-adevar in unele casnicii frecventa relatiilor sexuale scade (mai ales cand apare si un copil), in unele dragostea dispare, in altele se intareste, depinde de la relatie la relatie, insa cata vreme amandoi aarteneri merg in aceeasi directie, comunica intre ei, au incredere unul in altul si se respecta reciproc, relatia va fi una de succes.

| Glenky a răspuns:

Doar cat o duc bine financiar se iubesc, dupa se cearta si se iau la omor si apar la ProTV la observator.

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Glenky):

Antena 1 - Acces Direct cu Mirela Vaida laughing

| esa212015 a răspuns:

Dar ce treabă are căsnicia aici? De ce consideri că căsnicia face brusc să dispară iubirea dintre un cuplu, iar actele intime să devină ca o rutină doar? Doi oameni când se iubesc, se iubesc fie ei căsătoriți, fie nu. Doar că îți dai seama, după o perioadă de timp, cuplul nu este ca la început, adică atât de tandru, cel puțin nu în public, cu timpul, iubirea este exprimată în alte moduri, dar ea nu dispare în niciun caz.

| mmmmmattta69 a răspuns:

Da