| yonut088 a întrebat:

Da am o prietena care i-am propus sa imi fie iubita si e mi-a raspuns " nu stiu daca as putea pentru ca eu ma consider prietena ta si nu cred ca ar mere sa fiu iubita ta" Deci intrebare e : M-ai merita sa incerc peste 2-3 luni? Ea mi-a zis ca si-a propus sa stea o perioda singura ca e satura de toti golanii.

Răspuns Câştigător
| milly3 a răspuns:

Si eu am un prieten foarte bun de care m-am indragostit.am incercat sa fim impreuna, dar atata timp cat o persoana este catalogata ca prieten... e imposibila o relatie...nu mai incerca...las-o balta si incearca sa-ti pastrezi prietenia cu ea, sa fii alaturi de ea la greu si sa ii dai sfaturi potrivite pentru a o ajuta...nu mai incerca sa fii cu ea pentru ca vei strica frumoasa prietenie pe care o aveti definitiv si va fi mult mai rau pentru tine...SUCCES

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu ce sa sp. Poate ca ea vrea sa fie numai prietena ta. Daca te-ar fi iubit ar fi sp din prima dahappyHmm...mai incearca sa vezi ce sp. Daca raspunsul ei este tot Nu...Lasa-o balta.Cauta altawinking

| Parintele a răspuns:

Las-o balta. daca era ceva accepta intr-un fel sau altul. Unele fete ca sa refuze politicos zic ca prefera sa nu strice prietenia implicandu-se intr-o relatie.

| JackieSue a răspuns:

Te considera golan?! Atunci de ce sa merite? In fine... daca as fi in locul tau nu as mai incerca pste 2-3 luni pentru ca de obicei fetele nu prea iti zic in fata ca esti prost(scuze)si ca nu vrea sa fie cu tine, o iau mai pe ocolite si iti zic exact ce a zis fata aia:d(mrg...nu toate fac asa-majoritatea). Deci cred ca a vrut sa insinueze ca nu vrea.

by zu

| Roxana_6190 a răspuns:

Cred ca trebuie sa o lasi in pace pentru ca este o fata educata si nu umbla cu toti golanii cum ai scris si in intrebare!"Las-o moale!

| Bishop a răspuns:

Nu mai incerca ca incerci degeaba. Si eu am o prietena in situaia amicei tele si mi-a spus ca nu se astepta de la un amic sa o intrebe asta... e dezamagita...si ca vrea sa o lase in pace, sa fie doar prieteni.

| rainclouds a răspuns:

Daca nu te consideri un golan... stii ca esti un baiat cuminte care nu ar insela-o, care nu ar face-o sa sufere, daca stii ca poti tine la ea mai mult decat cei din jur... Vorbiti! numai voi doi... nu te lasa... fetele se lasa uneori mai greu convinse! trebuie sa le demonstrezi ca esti gata sa le iubesti si sa le faci pe plac... si nu trebuie sa atepti neaparat 3 luni tongue poti incerca atunci cand are nevoie de tine mai mult ca oricand! cand are nevoie d eun prieten! e o sansa mare sa te apropii mai mut de ea... Ai incredere in tine si tine-ma la curent cu ce se intampla!(te-am bagat la lista de prieteni... astept mesaj cu ce s-a intamplat ) Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor
Esti tare...
1.Nu se cere prietenia
2.Chestia cu golanii e doar un motiv, pentru a nu iti zice ca nu vrea sa fie cu tine.
3.Nu mai incerca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca merita, nu toate fetele sunt la fel, poate ca asta nu e un pretext ci chiar motivul adevarat,, sa stea singura o perioada ca e satula de toti golanii" de aici mai reiese ca pana la tine a dat numai de golani si nicidecum ca faci parte din ei, daca nu ar fi vrut sa fie mai mult ar fi zis NU pur si simplu, in plus nu ai nimic de pierdut daca astepti, si daca iti va zice si atunci ca nu puteti fi mai mult decat prieteni, multumestete cu asta poti sa iti,, fructifici bine sansele si din umbra de,, prieten " laughingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

K sa fii u impacat sufleteste cred ca merita sa incerci, insa pana atunci nu trebuie sa te atasezi si mai mult de ea, adica nu te mai gandi mereu l ea, pentru a nu fii dezamagit de un eventual refuz...

eu as incerca in locul tau

succes!happy

| alexa_4912 a răspuns:

Poate fata aceea are deja un iubit si inca nu si-a facut publica relatia cu el.De unde stii asta? Eu cred ca ar merita sa mai incerci peste 3 luni! Poate va uita de toate si-ti va deveni iubita. Da' te-ai gandit ca poate nu te place? Poate vrea doar sa fiti prieteni si-atat! Da' totusi mai incearca peste 3 luni!