| Ktm30 a întrebat:

Daca a bagat-o si a scos-o doar atat si no iesit si mi-a venit ciclul luna trecuta este posibil sa fii ramas insarcinata precizez ca luna asta a intarziat deja cu 5 zile si inca na venit

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Numai/doar daca acea penetrare s-a produs exact intr-una dintre zilele fertile a ciclului menstrual si de asemenea numai daca ar fi existat o urma de sperma pe gland, doar in aceste conditii ar fi putut exista o posibilitate/NEsansa insa una extrem de mica, sau de fapt aproape imposibila, de a se putea forma o sarcina. Daca au trecut 21 de zile de la acel moment, iar daca nu atunci peste 2-3 zile atunci cand intarzierea pornirii menstruatiei va depasi 7 zile, poti sa iti faci un test de sarcina cu prima urina colectata imediat dupa trezire. Insa se poate aprecia ca in conditiile prezentate formarea si existenta unei sarcini instalate este extrem de mica sau aproape in totalitate IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| Ktm30 explică (pentru corbulalbrosu):

Problema este ca de obicei nu o natrziat nici, luna trecuta cand am intretinut actul a fost cam cu o saptamana inainte sa-mi vina ciclul dar apoi mi-a venit dar luna asta problema ii ca mie trebuia sa-mi vina cam in 24 sau 25 si deja suntem in 29 exista sanse sa fii ramas insarcinata daca luna trecuta mi-a venit ciclu?

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca ti a venit menstruatia luna trecuta nu sunt sanse de sarcina. Probabil iti intarzie din alte motive.