| marypink a întrebat:

Daca am 16 ani si vreau sa ma duc in Israel cu avionul singura am nevoie neaparat de acordul parintilor de la notar pentru un insotitor sau pot trece si singura? happy

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

De fapt, din tara poti sa iesi doar insotita de un adult ce isi asuma responsabilitatea pentru tine si care are si o procura de la parintii tai, prin care acestia isi dau acordul.

4 răspunsuri:
| Juliiee a răspuns:

Poti iesi din tara sub 18 ani numai cu acordul parintilor(in cazul asta trebuie mers la notar ) sau insotita de un adult.

| DeeaMarry a răspuns (pentru Juliiee):

De fapt, din tara poti sa iesi doar insotita de un adult ce isi asuma responsabilitatea pentru tine si care are si o procura de la parintii tai, prin care acestia isi dau acordul.

| eluboy13 a răspuns:

Ai nevoie de procura de la notar, semnata de ambii parinti, si insotitor

| alexhardy a răspuns:

Sa inteleg ca vrei sa fugi?
Intrebarea ta se adresa doar cailor legale nu?

| marypink explică:

Vroiam doar sa aflu cum se face legal