| anonima2617181 a întrebat:

Daca am avut contact sexual in data de 16 iunie, iar in 18 iunie am luat pastila Ella one (a 5-a zi), prima zi de fertilitate era 17 iunie, iar ziua ovulatiei 22 (am avut contact sexual fara ejaculare in aceasta zi) sunt sanse sa fiu insarcinata?

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Te incurajez sa nu mai iei pastile de dupa, daca copilul a fost canceput deja, e croma inintea lui Dumnezeu.

| Floridori a răspuns:

Daca nu au existat spermatozoizi si nu erai in perioada fertila, pastila nu era deloc necesara, fiind luata inutil, sansele de sarcina fiind din start 0 (zero).

| dinaprilie a răspuns:

Pai, daca nu a intrat lichid in vagin cum sa ramai insarcinata?