| Marlboro6 a întrebat:

Daca am avut sex cu prietena mea si mi-am dat drumul iar dupa mi-am pus alt prezervativ dar aveam degetele murdare de sperma sunt sanse sa ramana gravida? Dar de la lichidul de pre-ejaculare?(mentionez ca m-am spalat pe maini doar cu apa si am sters putin si prezervativul cel nou) Mersi in avans, dau funda!

Răspuns Câştigător
| tudorvolcano a răspuns:

Dacă nu i-ai băgat degetele murdare în vagin, atunci e puțin probabil.
Apa ucide spermatozoizii, deci nu e vreo problemă.
Totuși, trebuie să știi un lucru : sexul cu prezervativ nu e întotdeauna cu 0 riscuri de sarcină, depinde și de calitatea prezervativului.
Cât despre lichidul pre-ejaculare, dacă nu ai folosit prezervativul și ți-ai introdus penisul în vagin și a ieșit lichidul, atunci există riscul de sarcină. Dar dacă ai fost atât de precaut, nu cred că ai făcut acest lucru din ce ai descris tu în întrebare.
Concluzie : aproape deloc șanse să se întâmple vreo sarcină.