| gheorghe16 a întrebat:

Daca am facut dragoste cu iubita mea si am ejaculat in vagin dupa care neam oprit ea s-a sters si pe servetele era sperma dupa care s-a dus la toaleta si a urinat..am facut-o inainte cu 10 zile de ai veni ciclu... ce sanse are sa ramana insarcinata? vreau un sfat repede va rog si multumesc

9 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

De ce ai ejaculat in ea? chiar atat de tolomac esti? poate ea sa se spele si cu clor in vagin, daca era in perioada fertila a ramas insarcinata
daca da dumnezeu si nu a ramas, data viitoare folositi prezervativul, sau macar alta metoda de contraceptie

| gheorghe16 explică (pentru Sara2):

In loc sa imi dai si uh un sfat ma faci tolomac.deobicei nu accept asa ceva dar acum trebuie sa las de la mine k nu am ce face.astazi i-a venit ciclul, mai sunt sanse sa fie gravida? mersi astept un rasp si a in 16 aprilie am ejaculat in ea si astazi i-a venit ciclu

| Sara2 a răspuns (pentru gheorghe16):

Daca i-a venit nu a ramas, stati linistiti, dar de acum protejati-va si voi
gandeste-te in felul urmator : e mai ieftin si comod un prezervativ decat un avort, sau schimb de scutece
am zis lucrul asta ca sa te impulsionez pe tine, vezi si tu cate se intampla in lume, copii aruncati la tomberoane, pe mine personal ma irita foarte tare lucrul asta
aveti grija de voi

| gheorghe16 explică (pentru Sara2):

Mersi mult pentru sfat

| Spinoasa a răspuns:

Mai copiii, nu va mai ''jucati cu focul''! Durex, mama, durex, sa nu iti mai bati capul cu o mie de griji. ii vine sau nu ii vine! ...In situatia voastra cred ca e mai mult o chestie de noroc.Nu inteleg de ce va place sa riscati atata si pentru nimic pana la urma...

| raluk27 a răspuns:

Sunt sanse destul de mari ca ea sa fi fost in perioada ovulatiei si deci sa fi ramas insarcinata. Daca nu au trecut mai mult de 72 de ore de la contact, sa ia "pastila de a doua zi" (se gaseste la farmacie). Daca au trecut, asta e. Sperati sa nu se fi intamplat nimic, iar data viitoare folositi prezervativul.

| Adriana a răspuns:

Odata ce ai ejaculat in interiorul ei poate ramne mai mult ca sigur insarcinata sad chiar daca ea s-a sters dupa, ce a ramas in interior nu avea cum sa stearga.
Data viitoare folositi metode contraceptive.

| gheorghe16 explică (pentru Adriana):

Deci astazi i-a venit ciclul mai sunt sanse sa fie gravida? noi in 16 aprilie am facut deagoste si am ejaculat in ea, si astazi i-a venit ciclu ce sfat miai recomanda? mersi frumos...

| Adriana a răspuns (pentru gheorghe16):

Stati amandoi fara griji daca i-a venit, nu este insarcinata. happy
Data viitoare ca sa nu mai treceti prin asa emotii, protejati-va! Aveti grija de voi. Pupici kiss