| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.de obicei imi vine menstruatia in data de 5, luna asta mi-a venit in 5 ca de obicei, a durat ca de obicei, a fost normala ca intotdeauna, deci care sunt sansele sa fiu gravida? Ca am auzit ca se poate sa vina menstruatie peste sarcina, eu am facut in urma cu 2 saptamani sex neprotejat, dar menstruatie e la fel si cantitativ si la culoare, daca vine normal se poate sa fiu gravida?

Răspuns Câştigător
| nickolass25 a răspuns:

Salut. In niciun caz nu poti fi gravida odata ce ai avut menstruatie, deoarece in momentul menstrei ovulul nefecundat se elimina iar organismul tau se pregateste pentru a alibera un nou ovul pregatit pentru fecundare. In plus, menstruatia ca o curatare naturala lunara a uterului si a vaginului de sperma si bacteriile pe care le poarta. Asa ca, nu ai cum sa fii insarcinata daca ai avut menstruatie la timp, cu aceeasi cantitate si culoare ca mentruatia din lunile trecute. happy Baftawinking si pupici kiss

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sansele sunt foarte mici, dar tinand cont ca nu ai menstruatii regulate (lunile au durata variabila, asa ca daca iti vine mereu pe 5 este neregulata), exista un risc foarte mic. Cred ca neglijabil.

| Alina a răspuns:

Se poate sa -ti vina si ciclul desi esti insarcinata.Mai bine fa un test de sarcina!

Răspuns utilizator avertizat