| Alexiytza a întrebat:

DAca am facut-o cu iubitul meu fara prezervativ si lui i-a venit sa isi dea drumul dar s-a dus la baie s-a terminat si dupa am contunuat are vreo legatura sa raman gravida? Va rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| TPUuser199 a răspuns:

Calculeaza si vezi daca erai in perioada fertila. Daca erai, cu siguranta esti. sad In cazul in care el nu a urinat dupa ce a ejaculat prima data (cu toate ca si asa sunt sanse existente), spermatozoizii ramasi pe canal au "iesit" odata cu lichidul preejaculator, ajungand in vaginul tau, iar mai departe stiu ei ce au de facut. sad Un prezervativ nu te incomodeaza, nu e scump, te fereste de BTS-uri! Daca nu va doriti un sufletel nevinovat, protejati-va!

8 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Orice este posibil, adica chiar si cu ala poti ramane insarcinata, parca pe el, scria la un moment dat, siguranta 99%, bun, sa revenim la ce ai intrebat, atunci cand a fost la baie si a facut el ce a facut, si dupa ati continuat, exista posibilitatea sa ramana si pe "teava" gloante, si uneori pistolul se usuca, si se autolubrifiaza, ehh atunci cand iese poate sa iasa si un pic cu mormoloci tongue, ai grija de tine

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca da. Intotdeauna dupa ejaculare o oarecare cantitate de sperma (mica dar suficienta pentru procreere) ramane in uretra. Aceasta sperma semivascoasa la inceput, in cateva minute (de obicei 5-10 min.) se fluidizeaza si incepe sa se prelinga insesizabil din penis in vagin in timpul celei de-a 2-a reprize/numar de sex. Daca ai avut nesansa ca sexul sa se fi produs in timpul perioadei fertile din ciclul tau menstrual actual, exista toate sansele ca spermatozoizii existenti in acel rest de sperma sa ajunga in vagin de acolo in uter si in continuate pana in trompa uterina pentru a fecunda ovulul.In concluzie probabilitatea unei sarcini exista si este chiar foarte mare dar numai in situatia in care erai fertila in acel moment. In rest multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, 100% ai ramas gravida.

| Mussette a răspuns:

Sunt sanse sa ramai gravida.

| FloriFloricaa a răspuns:

Dacă nu s-a și ușurat... Probabil.

| Alexiytza explică:

Pai daca eu am facut - o pe 7 luna si ciclul in vine de pe 23 incolo inseamna ca eram fertila sau nu. va rog sa ma ajuta-ti dau funda

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alexiytza):

Asa trebuia sa incepi intrebarea initiala. De asemenea intotdeauna se precizeaza data inceperii ultimei menstruatii deoarece aceea este data inceperii noului ciclu menstrual si ori ce se raporteaza la acea data. Deoarece in data de 23 trebuie sa-ti inceapa MENSTRUATIA si nu CICLUL (cum gresit scrii/stii tu) rezulta ca data ovulatiei a fost in 9 octombrie (23-14=9) si in acest caz perioada fertila din acest ciclu menstrual s-a situat intre 5-11 octombrie, in consecinta data de 7 octombrie s-a situat in cel mai periculos moment al perioadei fertile. Daca sexul a fost neprotejat asa cum ai scris aproape sigur a ramas sperma in uretra care in timpul celei de a doua reprize de sex s-a scurs fara doar si poate in vagin. Probabilitatea de sarcina este una foarte foarte mare. Iubitul tau s-a comportat iresponsabil.

| Roxy234 a răspuns (pentru Alexiytza):

Da, erai in perioada fertila