| MadalinaM15 a întrebat:

Daca am facut pentru prima data dragoste fara prezervativ si baiatul nu s`a terminat in mine .exista vreo posibilitate sa patesc ceva? sad

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Da, există o posibilitate deoarece în timp ce faci sex se pot elibera picături de lichid ce conțin spermatozoizi, sau băiatul poate să nu simtă când urmează să ejaculeze și să scape primul jet în interior, se întâmplă frecvent în primii ani de la începerea vieții sexuale. Riscul este mai mic decât dacă ejacula în interior, normal, dar de ce să-ți asumi riscul ăsta? Fă sex protejat pe viitor, pentru siguranță. în plus prin sex neprotejat poți lua boli grave, niciodată nu ai de unde să știi cu cine a mai fost partenerul și ce boli are, decât dacă aveți analizele făcute. Sper că de data asta a fost totul ok, dar dacă menstruația întârzie mai mult de o săptămână trebuie să excluzi posibilitatea unei sarcini.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca v-ati facut toate analizele corect, exista inca riscul sa fi luat o boala venerica (gen HPV) care iese mai greu la analize. daca cumva nu v-ati facut analizele obligatorii, poti lua o gramada de boli.
Sansa de a fi insarcinata este intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gasesti, dar de vreme ce faci sex neprotejat, inseamna ca iti doresti copil.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ai putea lua vreo boala.
si chiar daca nu s.a terminat in tine mai exista o mica secretie de sperma cu putin inainte de obicei asa ca.
alta data protejeaza.te

| push2gl a răspuns:

Da sa mai vrei in rest nimic

| Eternitas a răspuns:

Bună!
Nu ţi se întâmplă nimic dar data viitoare nu uita s-o faci protejat să eviţi problemele!
Pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar merita sa stai cu teama ca poate?

| Joey95 a răspuns:

Sa iti placa si sa mai vrei si a doua oara! Sau sa iei vreo boalahee hee.

| iBarbie a răspuns:

Bă da proastă eşti.

| Carmen09 a răspuns (pentru iBarbie):

Da ma, toti sunt prosti numai tu esti desteapta!

| iBarbie a răspuns (pentru Carmen09):

Dar m-am referit la toţi, tu hermafrodito? Nu ştiu pe cine am mai numit eu "prost" pe site-ul ăsta ca să vi tu cu comentariul ăsta. Ciocu' mic.;]

| Carmen09 a răspuns (pentru iBarbie):

Mai fetitalaughingfata a pus o intrebare care nu mi se pare atat de stupida in comparatie cu alte intrebari de pe site.Deci nu era cazul sa o jignesti. Poate e mai mica si nu e asa informata cum esti tu draga Barbielaughing Mai degraba MAMA OMIDAhappyinteligent`o

| iBarbie a răspuns (pentru Carmen09):

Inteligento scris cu cratima laughinglove struck Mai dat pe spate să ştii cu insteţimea ta. Şi dacă e mică de ce face sex şi fără să se informeze şi protejeze, nu de proastă? Proastă puţin spus. Din cauza la astea ca tine care le găsesc scuze la toate panaramele ajung toate kk.tele de 12 ani gravide. Ieşi mă!