| Loveislove005 a întrebat:

Sunt gay si am intalnit pe Grinder un baiat. Ne-am intalnit si am facut sex neprotejat, atat oral cat si anal. El a zis ca nu are nici o BTS (boala cu transmitere sexuala). Ar trebui sa imi fac griji in privinta unor boli? La cat timp dupa sex se poate face testul pentru BTS? Care sunt sansele sa iau o BTS daca nu am ejaculat nici unu nici altul? Multumesc!

17 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Mori!

| Loveislove005 explică (pentru danbnz):

Eu nu prea vreau sa mor, dar tu? Esti homofob?

| danbnz a răspuns (pentru Loveislove005):

Conteaza?

| minrest a răspuns:

Asa spun de regula gay-i, ca nu au BTS-uri, ca sa faca sex neprotejat; el te-a citit ca ai relatii rar; cat sex din asta crezi ca putea sa faca fara sa ia nici o boala?

| Donsavas a răspuns:

Protejează te si respecta ti igiena data viitoare! Daca avea bts, nu prea cred ca mai era activ sexual sau se trata medicamentos.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Boala, Virus se ia din sărut, tăietura, haine contact sexual etc... Nu trebuie neapărat să ejaculeze în tine.

Folosește protectie.

Testul se poate oricând.

Dacă băiatul nu are boală /virus de ce te îngrijorezi?!

| Loveislove005 explică (pentru QElenaBoghiu):

Eu am fost activ iar el pasiv. El a zis ca nu are, dar tot am o "piatra pe inima", trebuia sa folosesc un prezervativ. Virusul hiv sau tot ce tine de BTS, se poate vedea la 3 zile dupa actul sexual?

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Loveislove005):

Se poate vedea oricând prin monstra de sânge.

HIV este un virus. Nu afectează organism ul imediat... Peste anii de zile. 10-20 de anii dacă nu este tratată (medicament) însă se poate lua foarte ușor. De la oamenii.

Se poate lua dintr-un sărut sau chiar dacă porți hainele cuiva.

Exista tratament însă costa. Maxim 45 mil.

| Catrice a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

"Se poate lua dintr-un sărut sau chiar dacă porți hainele cuiva." laughing
Dacă tot ai internet, folosește-l ca sa vezi cat de puține știi

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Catrice):

Am făcut un exemplu

| Catrice a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Ideea era ca HIV nu se transmite prin haine sau sărut.

| Uvox a răspuns:

Orice contact sexual poate transmite BS. E treaba ta daca tu crezi tot ce iti spune cineva si nu te protejezi.
HIV nu se poate depista după 3 zile. Cred ca cel putin 6 luni.
Baftă

| catablondu a răspuns:

Salut,
despre BTS e plin internetul și poți găsi mii de mituri
într-adevăr, bolile cu transmitere sexuală se pot lua și fără să existe ejaculare, sărutul fiind una din alternative;
în principiu, testele clasice pot da rateuri în primele zile după contact.
Mai așteaptă câteva zile și fă-ți niște analize de sânge.
Totuși, încearcă să nu te gândești permanent la asta. E posibil să nu fie nimic. Faci testele și abia apoi tratezi problema dacă există.
PS: Pe moment e mult mai tentant să nu te protejezi, dar pe termen lung îți conferă liniște. :-)
O seară frumoasă!

| Loveislove005 explică (pentru catablondu):

Da, pe moment. Pe termen lung fara prezervativ stai cu stresu... O seara frumoasa si tie!

| catablondu a răspuns (pentru Loveislove005):

Așa e, toate bune.

| Alinaa901234 a răspuns:

Doamne! Dumnezeu te-a facut baiat! In loc să ****, tu ești *** și iei și ****, ferească! Îți faci părinții de rușine! Care s-au chinuit să te șteargă de ****t, să te hrănească și să se trezească noaptea când plângeai! Dar tu niciodată nu o să știi ce înseamnă să treci prin momente așa! Tacto nu cred că era gay când te-a făcut! Dar mai bine ar fi fost, nu mai facea o sugativă masculină happy
Toate cele bune!

| Loveislove005 explică (pentru Alinaa901234):

De ce ti se pare ca e ceva greșit? Tu daca esti fata si iti plac baieti, pot sa iti zic eu ca sa iubesti o fata? Nu. Daca mie imi plac baieti si nu fetele nu am ce sa fac. Homosexualitatea in România este inca o chestie ciudata, pentru ca sunt multi homofobi.