| Maria6002 a întrebat:

eu am facut sex anal cu prietenul meu de vreo 3 ori, neprotejat, el nu are boli sau ceva de genul, e posibil sa prind vreo boala eu sau el? Cancer sau ceva? Va rog răspundeți serios

15 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cancer, normal.

| darrio2007 a răspuns:

El nu are dar ii poti da tu. Un BTS se poate activa cand nu te astepti, in asemenea cazuri.Nu neaparat cancer.

| Jorah a răspuns:

Cancerul nu este contagios! Se pot forma totuși anumite tipuri de infecții dacă nu respectați igiena, și orice BTS se ia prin orice tip de sex. ești convinsă că nu are nicio boală? De ce să riscați? Protejați-vă.

| Violleta2022 a răspuns:

Citeste aici la ce te supui avand sex anal:
http://www.sfatulmedicului.ro/......icale_6521

cat despre bolile pe care le are sau nu le are prietenul tau, nu stii ca le are pana nu te infectezi si te imbolnavesti, pentru ca nu toate bolile fac bube si nu arata simptome. SIDA, Sifilisul, gonoreea, clamidia... toate nu prezinta simptome decat tarziu, multe luni dupa ce infectarea este facuta deja. Poti s afii sigura ca nu are boli cu transmitere sexuala doar daca el iti aduce un certificat medical ca a fost la medic si si-a facut toate testele medicale, daca el a mai avut sex inaintea ta, categoric poate sa aiba ceva.

| mihai69 a răspuns:

Da: tu, fisuri anale care se pot infecta, iar el infecții cu bacterii fecale. Foarte urâte ambele.
Multă grijă și atenție la igienă! Și protecție de fiecare dată!

| seth2016 a răspuns:

Nu prindeti vreo boala decat daca nu respectati regulile de igiena. Oricum e mai safe cu prezervativ. Zona din interior nu e deloc bine protejata impotriva infectiilor.

Colonul e plin de bacterii asa ca dupa sex anal nu faceti sex oral sau sex normal fara sa va spalati. Urinatul dupa sex anal e recomandat (la el bineinteles).

Pot apare fisuri daca nu o faceti cu destul lubrifiant.

Nu intarziati sa mergeti la medic daca aveti probleme.

| just4ubr2015 a răspuns:

Sigur ai luat cancer de la el

| Kira5854 a răspuns:

SEx anal se face doar cu o clisma inainte.
p.s: nu poti lua cancerlaughing...off..copii astia

| seth2016 a răspuns (pentru Kira5854):

Un HPV tot poate lua.

| Kira5854 a răspuns (pentru seth2016):

Sunt curioasa daca a facut sau nu clisma inainte

| seth2016 a răspuns (pentru Kira5854):

rolling on the floor

| Kira5854 a răspuns (pentru seth2016):

Mai trebuie sa stau treaza 2 ore si din cauza unor insomnii, nu am dormit cum trebuie de ceva vreme, si acum nu pot sa dorm si imi e somn. Doar prostia oamenilor de pe ent ma ai tine treaza acum laughing

| seth2016 a răspuns (pentru Kira5854):

Eu m-am retras. In dormitor lumina e inca aprinsa. happy

| mihai69 a răspuns (pentru Kira5854):

Mai probabil după, să nu rămână gravidă. rolling on the floor

| Nitunitu a răspuns:

Buna Maria,

Din moment ce ajungi sa te panichezi si sa pui asa o intrebare ai tu o idee ca nu e prea bine ce faci, nu?

Opreste lucrul acesta pe care il faci si nu vei mai avea asemenea intrebari sau posibil nopti nedormite din cauza la asa ganduri...

Daca el insista, tu refuza...

Nu e greu...