| Anonim290725 a întrebat:

Dacă am facut sex anal pot sa ma împărtășesc, părinții mei nu stiu si nici nu vreau sa le spun
Pot sa îndrept greseala asta cumva la spovedit sau exista vreo cale sa mai iau împărtășanie

Răspuns Câştigător
| alex055 a răspuns:

Nu stiu de ce unii isi fac griji pentru anumite lucruri, gen problema ta, eu tot timpul cand gresesc cu ceva zic "o viata am "... stiu ca nu te ajuta comentariul meu, dar am zis sa scriu si eu

| Anonim290725 explică (pentru alex055):

Asta e si replica mea tot timpul daca nu o traiesc acum cand dar părinții mei nu pot sa le spun au rămas ramas in vremurile alea de comunistii si o sa ma duca la împărtăsit mereu am fost

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Iadul de mananca. anusul ramane pacatos pana la judecata de apoi

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca consideri ca ajuta la atenuarea durerilor din timpul sexului si a celorde dupa, doar in acel caz isi are rost impartasnia ta. Din alt punct de vedere privind indreptarea greselii si iertarea pacatelor inchipuite, impartasirea reprezinta un act/gest complet...inutil. big grin

| mentholinks a răspuns:

Din cate stiu, daca esti ortodox/ortodoxa si ai practicat asa ceva nu ai voie sa te impartasesti vreo 15 ani sau cam asa ceva.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Poti sti numai daca te spovedesti. Nu vei fi oprit pentru o sumedenie de ani, stai linistit! Du-te si spovedeste-te si nu astepta sfaturi descurajatoare de la utilizatorii acestui site! Doamne ajuta!

| sweetangels a răspuns:

Doar nu ai de gand sa-i marturistesti preotului asa ceva laughing laughing laughing laughing

| cyupaku a răspuns:

Daca esti baiat e belea, daca esti fata tine-o tot asa

| Yon1470 a răspuns:

Trebuie sa te spovedesti si apoi te poti impartasi.Mergi si spune fara frica la spovedit ce ai facut si pentru ce iti pare rau si gata. O sa te simti mai bine ai sa vezi.Nu te lua dupa toti mistocarii si toti prostii.

| GL757W a răspuns:

Sa nu ajungi la pomohaci laughing

| adadad a răspuns:

Nu te poti impartasii fara sa te spovedesti. Dar daca te spovedesti dupa te poti impartasii.