| maia4 a întrebat:

Daca am facut sex neprotejat cu prietenul meu cu vreo 4 sau 5 zile inainte de ciclu exista riscul de a ramane insarcinata?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista riscul, dar daca ai menstre regulate, riscul e mic (cam 5%). Daca menstruatia va veni exact in ziua calculata si va fi normala din toate punctele de vedere, nu esti insarcinata.

| Nextone a răspuns:

Daca partenerul nu a ejaculat in tine sansele sunt mici daca insa a ejaculat in tine fie si foarte putin sunt destul de multe sanse sa fi insarcinata.Asteapta sa vezi daca iti intarzie ciclul menstrual. Daca iti intarzie poti face un test de sarcinahappy

| Anet a răspuns:

Eu zic sa o iei ca sa fii sigura si sa nu ai surprize neplacute mai tarziu, fiindca e posibil sa ramai insarcinata chiar daca partenerul nu ejaculeaza in interiortongue

| Cătălina a răspuns:

Da` cand ai facut sex, nu ti-ai pus intrebarea asta? De ce intodeauna dupa ce faci greseala apare sentimentul de teama pentru ce ai facut?

Logic ca exista!

Răspuns utilizator avertizat
| mdany a răspuns:

Neprotejat da.

| niki a răspuns:

Ia pastila de a doua zi si nu te mai stresa! si poti incepe sa folosesti anticoncenpionale, sau altceva!

| Shugareala a răspuns:

Intotdeauna exista riscul... Decat o sarcina nedorita, mai bine te protejezi happy

Si ca sa fi sigura ca nu esti insarcinata, fa-ti un test de sarcina, le gasesti la farmacie happy

| fyfy3 a răspuns:

Daca ai fc neprotejat ai 1000000 riscuri

| glontz a răspuns:

Esti fraiera trebuia sa te protejezi

| maia4 explică:

S-a intamplat aseara si am la indemana totusi pilula de a doua zi este mai bine sa o iau?

| maia4 explică:

S-a intamplat aseara si am la indemana pilula de a doua zi e bine sa o iau?

| maia4 explică:

Am simtit ceva dar nu sunt sigura.Dar el mi-a spus ca nu a ejaculat

| maia4 explică:

Si daca o sa am nevoie de ea mai tarziu:-s? mai mult de 2 ori pe an nu am voie sa iau

| maia4 explică:

Mentionez ca am facut-o aman2 pentru prima oara. Exista chiar asa de mare riscul? Am sangerat foarte putin a fost ceva de moment.