| narcuz a întrebat:

Daca am fimoza (nu pot sa o belesc nici cand e sculata nici cand e moarta), pot sa fac sex? Ma incomodeaza cu ceva? Sau merge si asa?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic este posibil sa intretii contacte sexuale si cu penisul afectat de fimoza, insa calitatea actului sexual de obicei este mult diminuata fiindca de regula va apare durerea mai mult sau mai putin intensa. Si apoi, ''doamne fereste'' ca in timpul sexului la un moment ''sa scape'' si sa treaca preputiul peste gland si astfel sa se instaleze afectiunea incomparabil mai periculoasa si grava denumita ""parafimoza"" care aproape in toate cazurile necesita internentie chirurgicala de URGENTA. In orice caz intretinerea actului sexual cu un penis afectat de fimoza se poate aprecia ca fiind... nasoala in 9 din 10 din contactele intretinute. Multa sanatate!