| ema_2625 a întrebat:

Daca am incercat sa fac dragoste cu iubitul meu si abia ma terminasem cu menstruatia, iar in timpul actului ma durea si apoi mi-a curs sange, este din cauza ca mi-a mai ramas sange de la menstruatie pe canal si s-a produs o hemoragie care m-a tinut o saptamana din cauza ca a incercat sa ma penetreze sau s-a rupt himenul? Mentionez ca de fiecare data cand incercam sa facem dragoste penisul nu intra direct, ma doare si intra mai greu, dar el se moleseste.Medicul ginecolog mi-a spus ca mai sunt virgina dumneavoastra ce credeti? Eu i-am aratat atunci dar el sta pe ganduri.Mai sunt virgina sau nu? El a fost primul baiat cu care am incercat.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Medicul ginecolog ti-a spus eventual ca ai himenul integru, in nici un caz ca esti virgina.
E greu de spus daca sangerarea a fost o continuare a menstruatiei sau a provenit din himen, dar nu cred ca e prea important. Folositi prezervativ si lubrifiant pentru penetrare, va fi mult mai usoara si mai putin dureroasa.

| Zenithf a răspuns:

Nu faceti dragoste cu forta. straight face
Sa fie si el mai rabdator, mai tandru cu tine, actul acesta trebuie sa fie pentru tine o placere, nu un chin. Ati avut un preludiu corespunzator, ai fost relaxata si incalzita, sau ai stat crispata?
Te poti rani daca continuati asa, si el se poate rani.
Ultima intrebare: ati folosit prezervativul?

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pai daca medicul a zis ca mai esti virgina inseamna ca mai esti! Dezvirginarea nu sangereaza o saptamana! Este posibil sa se fi rupt si himenul! Dar daca iubitul se "moleseste" in toiul actiunii, ce ruptura sa mai faca? Din exemplu tau se vede ca nu este chiar asa usor sa dezvirginezi o fata, mai ales daca esti ...nepriceput! P. S. Tu te duci la ginecolog dupa fiecare partida de sex ca sa vezi daca dl a reusit?

| ZapPy a răspuns:

Mai daca el ii bruta te poate rani. Trebuie sa fie mai bland si am mai fost in situatii cand fata virgina sa fie prea... "stresata"? Ii mai greu sa te relaxezi la inceput. Fa o pauza si cand mai incercati, luati niste lubrifiant (care sa mearga cu prezervativu, unele nu merg) si atunci poate e mai usor.
Sa te tina o saptamana sangerarea, nu stiu am dubii ca de la himen sa fie o saptamana. Ma gandesc ca stie ginecologu ce stie daca o zis ca mai esti virgina. Mai incearca dupa ce nu mai sangerezi cu lubrifiant.

Succes! Si incearca pe cat posibil sa fi cat mai relaxata.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt roxi si eu am facut cu fostul prieten si tot asa ma durea si intra greu penisul eu cred ca mai esti virgina si eu la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cred ca inca mai esti virgina da pe la mine si n-o sa mai fii

| anonim_4453 a răspuns:

Teoretic nu mai esti virgina daca ai facut sex, insa pot sa-ti zic ca se pare ca himenul tau este intact, probabil e elastic... singele cu siguranta este de la menstruatie, altfel nu ar dura cu saptaminile si daca s-ar fi produs o hemoragie atit de grava nu era sa poti suporta durerea si demult era sa vizitezi medicul. Penisul nu intra direct si te doare la inceput deoarece cind il baga prietenul tau intilneste ca obstacol nimenul, care mai apoi se largeste si sta ca un inel imprejurul penisului. Medicul ginecolog ti-a zis ce a vazut ca esti virgina (teoretic) si are dreptate, deoarece himenul este intact, insa spiritual nu mai esti din moment ce ai facut sex. Posibil insa ca himenul tau daca e elastic sa se rupa dupa mai multe partide de sex.