| maryan1997 a întrebat:

Hei TPU...
ce se intampla daca o fata nu se dezvirgineaza?
prietena mea este virgina... am facut sex cu ea de mai multe ori, mereu o durea dar nu i-a curs nici-un pic de sange.
am mers cu ea la ginecolog si i-a zis ca nu are himenul rupt.
ceva sfaturi?
dau funda!

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa-ti fac o mica precizare.
Orice persoana care a avut raporturi sexuale,inceteaza sa se mai numeasca virgina.
Asadar,prietena ta,virgina nu mai este.
In plus, daca tot ati fost la ginecolog, sfaturile si recomandarile cred ca deja le-ati primit acolo, orice parere a noastra e inutila!
Singura mea recomandare ar fi sa nu te mai grabesti si sa-i oferi un preludiu lung, o va durea mai putin.

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Poate ne "luminezi" tu: Cum naiba se face ca pe acest site este cea mai mare densitate de fete virgine, trecand prin nu stiu cate asternuturi si nereusind sa murdareasca niciunul? Si cand te gandesti ca sunt multi "barbati " isteti care se intreaba de ce fetele sunt asa de prostute!

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

A se tine cont ca densitatea e invers proportionala cu IQ-ul, un lucru straniu pe care greu ti l-ar putea deslusi pana si un matematician incercat!
Cine sunt eu sa incerc sa demonstrez contrariul?

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Am omis sa mentionez ca intrebarea face parte din categoria: sa mai si radem!

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

Niciodata nu lasi nimic la intamplare, esti nemaipomenit!
happy

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Din aceeasi categorie: tinand seama de categoria in care suntem, cum sa-mi permit sa "las" ceva la intamplare?

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

laughing
Mortal!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cred ca nu era cazul ca toata lumea sa insulte si sa critice.

Dezvirginarea are doua aspecte - tehnic si logic. Da, orice act sexual duce la dezvirginare din punct de vedere logic. Persoana respectiva devine initiata in sex deci nu mai e virgina - neatinsa etc, a se vedea definitia de prin dictionar.

Insa tehnic vorbind dezvirginarea unei fete inseamna ruperea himenului. Repet tehnic poate nu s-a auzit de prima data.

Unele fete au probleme cu himenul mai mari sau mai mici. De exemplu exista himen care obtureaza complet vaginul, acela trebuie operat pentru a permite iesirea menstruatiei, alte himene au doar o deschizatura foarte mica, ruperea fiind de cele mai multe ori imposibila. iar alte fete au himenul elastic, asta inseamna ca oricat ai incerca nu se rupe si basta. Cred ca durerile pot fi provocate de asta, era important sa fie intrebat medicul despre aspectul asta.

O alta cauza a durerii ar fi insa lipsa unui preludiu potrivit pentru ca vaginul partenerei sa se relaxeze si umezeasca suficient. Lipsa folosirii lubrifiantilor samd.

Daca medicul nu v-a lamurit, incearca sa fii atent mult mai atent la preludiu si la lubrifiere. Daca durerea persista poate ca himenul trebuie indepartat printr-o mica interventie pentru a evita problemele. Iar pentru asta va fi nevoie de inca o vizita la ginecolog.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Invata ce inseamna virgin mai intai.

| sofisis a răspuns:

Himenul se poate rupe sau nu la orice femeie. Depinde cum il are pentru ca sunt vreo 9 tipuri de himen.
Exista femei la care se rupe doar de medic cand nasc. E posibil ca si la prietena ta sa fie o situatie de genul asta.
Durerea nu e normal sa mai existe daca are himen elastic. Probabil nu se lubrifiaza suficient.

| mentholinks a răspuns:

Taie-l cu foarfeca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu e sa te educi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uitaiii si sa lasi fanteziile pe mai tarziu.

| tr3ig a răspuns:

Daca tu zici ca ai facut sex cu ea, de mai mule ori si doctorul zice ca nu are himenul rupt, atunci sunt cateva probleme,

1) ori tu nu ai nimerit gaura care trebuia

2) ori o ai prea mica, si nu ajunge pana la himen sa il penetreze

3) ori o ai atat de subtire incat trece fara sa fie observata de himen

4) ori tu ne povestesti ceea ce ai visat aznoapte

5) ma tu sigur ai facut sex? stii ce e ala sex, ce sex ati facut voi? ca sincer daca ati facut ora, sau anal siiigur nu are cum sa i se rupa himenul.

si

6) sincer ma uimeste prostia ta

Răspuns utilizator avertizat
| HunkMan a răspuns:

Virgina nu mai este din momentul contactului cu penisul, ca nu s-a rupt himenul..asta-i alta treaba :d