| alynusha2992 a întrebat:

Acum 6 luni am facut dragoste pentru prima data cu prietenul meu. Nu mi-a curs deloc sange,am fost la medic si mi s-a spus ca am himenul elastic si ca inca nu s-a rupt.
Ieri am facut dragoste si m-a usturat foarte tare si m-a durut un pic,iar apoi am vazut ca imi curge sange, sangele era pur nu ca la menstruatie. De ieri pana azi mi-a curs sange, nu in cantitati mari. Cat poate dura sangerarea? Mentionez ca mie peste 3 zile trebuie sa imi vina menstruatia, dar am citit undeva ca poate grabi menstruatia din cauza dezvirginarii. Si as mai vrea sa stiu mai multe despre cum va fi acum..ma va mai durea la contactul sexual? Mentionez ca am avut relatii intime aproape 1 data la 2-3 zile cam asa si ma durea un pic la intrare. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca s-a rupt definitiv himenul si a reusit sa te dezvirgineze. Sangerarea in general se opreste imediat insa in cazul unui himen foarte vascularizat hemoragia poate dura iar vindecarea sa necesite chiar si 2-3 zile In astfel de cazuri se impune o pauza de cateva zile necesare vindecarii complete. Durerile ar trebui sa dispara progresiv din moment ce intrarea in vagin acum este eliberat complet. Cat despre menstruatie aceasta ar putea intarzia deoarece in general asa se intampla.Din acest motiv ar fi bine sa nu te impacientezi in cazul in care va intarzia cateva zile. Multa sanatate.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Vei mai avea câteva zile dureri, până se vindecă rana aia complet. Apoi cu timpul totul va intra în normal.

| alynusha2992 explică (pentru mihai69):

Multumesc pentru raspuns!

| mihai69 a răspuns (pentru alynusha2992):

Să crești mare! și nu uitați de protecție! tongue