| anamaria1620 a întrebat:

Daca am intretinut un petting in timpul menstruatiei (ciclu menstrual de 26 de zile) si am intrat, intr-o mica masura, in contact cu lichidul preejaculator (spun intr-o mica masura pentru ca himenul meu este intact, fizic sunt virgina), si, de atunci, mi-a venit de doua ori menstruatia, lunar, si regulat (doar luna aceasta a intarziat 3 zile, dar am dat vina pe stres si niste medicamente luate), avand exact aceeasi cantitate, textura, etc - pot fi insarcinata?
P.S.:Nu am avut niciun simptom.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te-ai gandit macar vreodata chiar si doar o clipa si atunci si sa-ti fi pus simpla intrebare potrivit careia cam prin ce minune ai putea fii in acest moment insarcinata din moment ce chiar tu afirmi ca ''....si, de atunci, mi-a venit de doua ori menstruatia, lunar si regulat (doar luna aceasta a intarziat 3 zile, dar am dat vina pe stres si niste medicamente luate), avand exact aceeasi cantitate, textura, etc''. In concluzie stii si tu chiar foarte bine ca de fapt NU poti fi insarcinata, iar daca totusi cumva aceasta impresie de-a mea este gresesita si de fapt tu realmente esti ingrijorata, atunci te sfatuiesc sa iti faci un test de sarcina, pentru a te convinge in mod sigur, cert si precis, ca in conditiile descrise este IMPOSIBIL sa poata exista chiar si o sarcina cu totul ipotetica. Menstruatia in multe cazuri poate sa inceapa, sa porneasca chiar si inlipsa simptomelor premenstruale. Multa sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Am incercat dar din pacate nu iti pot trimite mesaj privat.

| mihai69 a răspuns:

Nu.
Dar indiferent de ce formă și mărime are himenul tău, trebuie să știi că NU e mijloc contraceptiv! O simplă picătură de spermă căzută pe labiile tale în perioada fertilă îți poate aduce barza la ușă...