| Costinamiha a întrebat:

Daca am luat pastila de anticoncepțional, fără apa, iar după am băut apa minerală, poate sa scadă efectul? Va rog sa-mi raspundeti!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti chiar sa ramai insarcinata!

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca temerile tale privind posibilitatea de a ramane insarcinata iti vor macina incet incet sanatatea si vei deveni paranoica de-a binelea. Efectul de protectie oferit de pastilele contraceptive (AC), poate sa scada insa intrio foarte mica masura doar in cazul folosirii indelungate a unor antibiotice foarte puternice. Pentru a inghiti pastilele AC poti folosi absolut orice lichide, apa, ceai, vin, sucuri carbogazoase, etc. Poti fi absolut sigura ca nu vei ramane insarcinata in cazul in careiti vei administra pastilele in mod constat si daca se poate de fiecare data la aceeasi ora. Sanatate!

| Panzer1945 a răspuns:

Nu, stai linistita happy

Răspuns utilizator avertizat