| PupiLoveNumaiLaTine a întrebat:

Daca am un iubit si il iubesc dar il mai iubesc si pe fostul meu iubit, ce ar trebui sa fac?

9 răspunsuri:
| doinitza12 a răspuns:

Eu cred ca nu il iubesti pe fostul, doar ca te-ai deprins cu el si la moment simti ca iti lipseste da nu ca il iubesti.De multe ori incurcam sentimentul de deprindere cu iubirea..asa ca nu iti fa griji acest sentiment disparea cu timpul

| spike404 a răspuns:

Gangbang

| neutrino a răspuns:

Pana cand iti stabilizezi sentimentele, ii poti iubi linistita pe amandoi. Problema insa se poate complica putin daca apare si al treilea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa ramai cu actualul, altfel ai sanse s-o patesti naspa laughing Baietii nu prea dau inapoi, deci fostul nu stiu cat de bucuros te-ar mai primi, iar actualul probabil iti va face tot raul de care e in stare, daca-l lasi cu buza umflata big grin

| DulceLup a răspuns:

PNRM. Cine cunoaste stie.winking

| TinaDeea a răspuns:

Bunăăă, dacă ai iubit şi-l iubeşti nu poţi să-l mai iubeşti pe fostul. Poate mai ai o atracţie către el, dar doar atât. Dacă îţi iubeşti prietenul, nu te mai gândi la fostul, gândeşte în viitor. Ştiu că ţi se pare greu, dar încearcă să laşi trecutul în urmă.
Încearcă să faci activităţi noi cu actualul iubit happy, ca să-ţi distragă atenţia kiss.
Sper că te-am ajutat, o seară bună în continuare. Ai grijă de tine.

| Dy2000 a răspuns:

Eu zic sa traiesti in prezent nu in trecut.lasa-l pe fostul. iubeste'l pe cel din prezent,happy

| AlexandraRusu26 a răspuns:

Daca inca il mai iubeai pe primul, nu aparea in inima ta al 2-lea. Poate este doar o chestie de moment si o sa treaca :* succes

| meatloaf a răspuns:

Daca l-ai mai fi iubit pe fostul nu ar fi aparut actualul in viata ta.esti obisnuita cu el doar. daca poti sa spui ca il iubesti pe cel cu care esti acum putin probabil sa mai simti ceva pentru fostul.doar obisnuinta sau dor de momentele alea..atat!