| marya_7157 a întrebat:

Ce sa fac daca inca il mai iubesc pe fostul meu iubit?

22 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Daca se poate incearca sa te impaci cu el, daca nu e posibil atunci axeaza-te pe un alt baiat pentru ca nu trebuie sa traiesti in trecut, ci in prezent...

| psiholoaga a răspuns:

Depinde de motivele pentru care v-ati despartit. Personal, nu sunt pro intoarceri la foste relatii, pe principiul ca ce s-a incheiat, a avut motiv. Gandeste-te la ce simti, analizeaza, daca merita sa o luati de la capat, cu riscul de a va intoarce in punctul de acum, fa-o. Desigur, mai depinde si de ce simte el.

| catthshshshs a răspuns:

Da, incearca sa-l uiti...happy mai sunt baieti...winking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Incearca sa cauti alt baiat care sa te iubeasca.love struckTrebuie sa uiti de fostul prieten.Viata merge inainte.happy

eileen
| eileen a răspuns:

Ptiu, grea intrebare...eu l-am mai iubit inca vreo 3 ani dupa ce ne-am despartit deci e dureros. in primul rand, fa in asa fel incat sa nu mai stii nimic de el, sa rupi orice legatura cu el pentru ca stii, ochii care nu se vad se uita.
Apoi, umple-ti timpul cu muuulte activitati ca sa te faca sa nu te mai gandesti la el, fa-ti prieteni, iesi in oras, mergi la munte, mare, paintball, la film, cafenele, muzee, distreaza-te!
Reindragosteste-te! Ai voie, si de data asta, poate gasesti pe cineva care sa te faca sa il uiti complet pe fostul. Eu asa am facutwinking

| Mya a răspuns:

In primul rand acorda'ti timp sa'l uiti...nu nega ce inca simti pentru el, lasa sentimentele sa iasa la suprafata, doar asa vor inceta sa te mai tulbure, altfel...mai tarziu tot vei izbucni! Bine, acum nici sa te gandesti non-stop la clipele petrecute impreuna...altfel devine o obsesie si vei trai mult timp din amintiri.Asta ar fi prima etapa... apoi dupa ce versi pana la ultima lacrima pe care o mai aveai pentru el, incepe prin a iesi cu prietenii, spuneti zilnic:"A mai trecut o zi fara sa fie alaturi de mine si uite ca sunt mai bine decat ieri, deci pot merge mai departe!" si de ce nu, poate vei cunoaste pe altcineva si vei trece mai usor peste asta...treptat vei reusi sa'l uiti, nu e usor, dar nici imposibil happy

auran
| auran a răspuns:

Gaseste-ti pe cineva care sa alerge el dupa tine nu tu dupa el

mira
| mira a răspuns:

Cui pe cui se scoate.Cauta cat mai repede alt iubit. Mira

regis
| regis a răspuns:

Pai depinde. Daca esti dispusa recucereste-l, daca nu mai bea o bere pana il uiti.

| Lorenada a răspuns:

Sa incerci sa-l uiti.

| anonim a răspuns:

@mira-intr-adevar tu ai dreptate, cui pe cui se scoate, insa se poate bate si mai rau.laughing

| kh1ss a răspuns:

Sa treci peste... deja apartine de domeniul trecutului...

| andreea_8479 a răspuns:

Dupa cum bine spui.este fostul.incearca sa lasi amintirile neplacute in urma, ocupa ti timpul cu cv folositor, incearca sa scapi d tot ceea ce iti aminteste d el h dc nu incearca sa pui ochii p un nou baiatwinking. viata merge inainte...sti km e. timpul le rezolva p toate...insa nu trebuie sa asteptam sa ni se intample cv bun.incerca sa uiti.vine vara...iesi afara comunica fa ti noi prieteni. poate cine stiewinking

| Onutzu a răspuns:

Sa il iubesti in continuare.laughing

| maiamichel a răspuns:

STABILESTE REGULI IN VIATA TA! CAUTA IN SUFLET CE ITI DORESTI SA CONTINUI SAU SA RENUNTI? INFUNCTIE DE CEEA CE SIMTI MERGI INAINTE CHIAR DACA ESTE GREU!

| laura_3808 a răspuns:

Daca si el mai simte ceva pentru tine e bine. daca nu...lasa totul in urma.tot ce face parte din ttrecut e istorie chiar daca e scrisa cu durere sadsadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu faci diferenta intre fostul si actualul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...si eu ma gandesc la fostul meu iubit, ciudat este ca tot ce nju suportam atunci acum iubesc sau asa cred. Daca si el simte ceva pentru tine merita sa incercati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita. l
in aceeasi situatie sunt si eu. m. m despartit de fostul si acum am un asa zis actual. dar nu preaa tin la el...
imi tot aduc aminte de clipele petrecute impreunaa si imi vinee sa plangstraight face
e adv. ochii care nu se vad se uita. dupa ceva vreme l.am uitat.si acum cateva zile m. m intalnit cu el...deci.faa tot posibilu` sa nu t mai intalnesti cu el. sa nu mai ai absolut nimic cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu il mai iubesc foarte mult, nu stiu ce sa spun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa fi din nou cu elwinking

| Child7xp a răspuns:

Pai... O intrebare.
El te mai iubeste? happy.
Daca da, atunci ar trebui sa porti o discutie cu el in legatura cu voi2. Poata va mai acordati o sansahappy.
[Acum depinde si motivul despartirii.]
Daca nustraight face.
Nu are rost oh go on.
Uita`l happy.