| Onutsu a întrebat:

Daca ar fi sa alegi dintre fericire(iubire, dragoste.etc) si bani(casa, masina, propria firma de succes, fara sa muncesti toata viata, etc etc). Ce ai alege? Argumenteaza de ce!

17 răspunsuri:
| VacutzaRoscata a răspuns:

Bani,daca ai bani inseamna ca cineva se ''indragosteste'' de tine doar pentru ei?straight face nu e adevarat,poate exista iubire intre doi oameni chiar daca unul din ei este foarte bogat plus ca iubirea aduce mereu suferinta si nu tine de foame, nu plateste ratele si alte chestii straight face treziti-va mai copilasi care visati la Ileana Cosanzeana si Fat-Frumos, dragostea nu e ca in basme.

| VacutzaRoscata a răspuns:

Onutsu,daca ai bani ai langa tine numai persoane false?straight face nu e adevarat, stiu cateva persoane care au foarte multi bani si au si prieteni adevarati, prietenia nu se cumpara straight face ce ai zis tu e doar o scuza proasta din care se intelege ca ti-ar placea sa fi sarac sau ceva in genul

| 1992 a răspuns:

Familia,pentru ca daca sti sa te bucuri de ce ai, ai o viata fericita, si mai ales daca ai cu cinebatting eyelashes

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

E o alegere imposibila
pentru ca iubesti, esti fericit bla bla dar nu ai casa bani firma proprie. din ce traiesti? pana una alta fii realist, cum pot trai fara o sursa de venit?

| BESTNICK a răspuns:

Cred ca dragoste pentru ca o data vine iar banii vin mereu, iar daca ai multi banii mereu vor fi probleme in dragostewinking

| anutza a răspuns:

Cele mai importante sunt familia si sanatatea, degeaba ai bani daca nu poti trai bucuria alaturi de persoana iubita si copii happy

| rolly3342 a răspuns:

Ash alege doar sa am echivalentul a un milion de euro in cash, pentru ca eu doar fac pe cei ce tin la mine sa sufere...prietena mea a plans de multe ori din cauza mea si ma urasc din cauza asta.si ea ma iubeste, stiu asta, dar o fac prea mult sa sufere...

| cineva1 a răspuns:

Cu ce te incalzeste sa ai bani daca inima ta nu simte nimic? fericire, ca o viata ai si nu pleci cu nimic pe lumea cealalta!

| JuLien a răspuns:

Fericire! le include pe toate.
poti fi fericit atunci cand esti bogat si sa te spurci cu toate "bunurile planetei".
sau poti fi fericit cand sti ca atunci cand te intorci de la servici o femeie care te iubeste te asteapta acasa.
fericit te simti cand ai tot ce vrei. deci cum am mai spus... fericire!big grin

| mellisa_1721 a răspuns:

Bani categoric.de ce? am si un raspuns.te casatoresti cu cineva fara bani.ea/el nu mai poate astepta langa tine deoarece esti sarac/saraca.de ce? logic nu ai bani.ai bani? atunci dragule totul se schimba radical. poti sa iti cumperi langa tine pe cineva sau o sa se indragosteasca cine va de tine. funda?

| blondutzata a răspuns (pentru mellisa_1721):

Ai perfecta dreptate acum nu omu fce banii ci banii ii fac pe oameni

| 0vidius a răspuns:

Putin din toate: fericire dar si cateva necazuri, si iubire dar si momente de singuratate si cativa bani dar si saracie ca sa nu fie viata prea monotona sau pentru a aprecia lucrurile minunate pe care viata ni le aduce in cale... dar cel mai important lucru e sanatatea.

| Onutsu explică:

De ce banii? Cum spuneau cateva persoane mai sus. Banii se duc, fericirea ramane, daca alegi persoana potrivita langa tine nu pleaca, doar daca alegi vreo panarama sau afemeiatwinking Daca ai bani ai numai persoane false langa tine.

| Onutsu explică:

Nu a fost nicio scuza proasta, spun chestia aia pentru ca stiu din propria experienta, am bani am aproape tot ce imi trebuie, dar...simt un gol in mine, ce doare, da este posibil daca ai bani sa ai si persoane adevarate, nu m-am referit 100% in toate cazurile, dar in majoritatea cazurile cand ai bani, ai persoane false langa tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire

| cristina1988 a răspuns:

Eu as alege fericirea.cunosc multe persoane care s-au casatorit dn interes, la inceput este bine.dar ajungi intr-o zi sa iti urasti zilele si sa regreti deoarece sufletul tau nu este impacat, ajunge si fata sa sufere pentru ca isi da seama ca ai luat-o din interes! in cel mai bun caz ai ajunge sa o inseli probabil cu cea pe care o iubesti! te-ai amgii singur si iti garantez ca ai suferii enorm! nu trebuie avutii pe pamant pentru ca la moarte nu te alegi cu nimic aici avem nevoie de fercire...viata ii scurta bucurate de ea in cel mai placut mod!

| LFcsb16 a răspuns:

Fericire.pai daca ai baniiii si nu ai prieteni.dc dracu mai traiesti? ei iti fac viata frm.banii nw prea aduc fericirea dupa cum stiu ew.alta e sa stii c e munk, si alta e sa nw stii nici macar ce e aia o sapa.
big grinlaughing