| nBlade a întrebat:

Daca aveti nevoie de sfaturi in legatura cu corpul, slabire, nutritie, sport si fitness va rog sa ma intrebati aici.Inclusiv despre relatii de cuplu etc.

Răspuns Câştigător
| JoshuaNNN a răspuns:

Sa vedem [ laughing ]. Deci prietena mea (ma rog, fosta) nu a mai vrut sa fim impreuna pentru ca "vrea sa fie singura o perioada de timp", adevarul este ca trece printr-o perioada foarte dificila. Dupa asta noi am continuat sa tinem legatura, ne intelegeam foarte bine, insa de cateva zile numai vorbeste cu mine deloc, ma ignora complet [de iubit m-a iubit, insa acum nu stiu daca o mai face].Ce e de facut, "maestre"?

| nBlade explică (pentru JoshuaNNN):

In general, cand unul din parteneri doreste asa numita pauza e un mod subtil de despartire. Inca are anumite sentimente sau inca tine la persoana respectiva si ii este frica sa nu raneasca. Aceasta pauza face sa mai domoleasca 'focul". Ai scris ca trece printr-o perioada dificila. e greu de zis. Pune-te si in locul ei. Vezi tu ce ai face. Las-o sa-si puna ordine in viata. Insa daca nu iti mai raspunde cred ca ar trebui sa mergi mai departe. Un om de caracter nu sta sa se milogeasca de nimeni. Sfatul meu: Incearca sa iti gasesti pe altcineva. Iesi cu altcineva. Nu va cramponati de o relatie daca se intampa sa se ia pauze. Mai devreme sau mai tarziu tot la despartire se ajunge. Daca te-ar fi iubit crede-ma ar fi avut nevoie de tine in perioada ei dificila.

| JoshuaNNN a răspuns (pentru nBlade):

Multumesc de raspuns, apreciez...As avea mai multe intrebari sa iti spun, daca esti doritor sa ma ajuti imi poti lasa id-ul de mess sa mai vorbim, daca nu doresti nu este nicio problema. Inca odata mersi de raspuns!

| nBlade explică (pentru JoshuaNNN):

Incearca sa le sintetizezi aici. eu am studiat mult psihologia. Am facut si in facultate si pana in facultate am fost atras de acest subiect. Am studiat si psihologia relatiilor de cuplu, psihologia sportiva si a femeii. Crede-ma ca e o mare enigma...Id-ul e greu sa-l las pentru ca il va lua toata lumea. Cand voi fi membru senior ti-l voi trimite. Pana atunci intreaba-ma aici.

29 răspunsuri:
| Heather2001 a răspuns:

Pe siteul asta tu pui intrebari si altii iti raspund nu invers deci incearca sa respecti regulile.

| nBlade explică (pentru Heather2001):

Asa si ce am facut rau? Ca invat lumea ce are de facut? ca dau sfaturi profesionale gratis? faceti un topic special.Nu pot sa raspund la mii de intrebari asemanatoare.asa raspund aici si cei care vor sa puna aceeasi intrebare o sa gaseasca raspunsul...

| nBlade explică (pentru Heather2001):

Si nu ne tragem de sireturi si nici nu am mancat din aceeasi farfurie.Nu cred ca asa se vorbeste cu un antrenor de performanta, asistent universitar si cadru didactic.Te invit sa nu citesti nimic daca nu iti convine.

| Heather2001 a răspuns (pentru nBlade):

Dar cum ti-am vorbit? nu cred ca te-am jignit cu ceva, Mai bine ai citi ce am scris ca sa vezi ca nu am zis nimic urat.

| nBlade explică (pentru Heather2001):

En fini.Nu mai conteaza.O seara buna iti doresc!

| nBlade explică:

Nu intreb nimic.astept sa fiu intrebat in legatura cu ce am scris mai sus ca eu sa va pot rapunde.

| VariantaVerde a răspuns:

Am si eu o intrebare: Fac sala(forta) de 2-3 luni si nu stiu ce sa fac ca sa se creasca masa musculara repede(in afara de prafuri si pastile... ceva natural). Multumesc

| nBlade explică (pentru VariantaVerde):

Masa musculara creste.Numai repede nu. Depinde cati ani ai, ce greutate ai, inaltime.da mai multe detalii.

| VariantaVerde a răspuns (pentru nBlade):

Am 185 cm, 68kg, 16 ani jumatarethinking

| BlackOrangee a răspuns:

Salut happy am si eu o intrebare whistling am 1.78 si 70 de kg si vroiam sa slabesc si eu vreo 5-6 kilograme xD imi poti spune si mie ce ar trebui sa fac? mersi anticipat

| Vladasuper a răspuns:

Imi zici te rog ceva informatii in domeniul,, nutritie''? Te rog!

| nBlade explică (pentru Vladasuper):

Ce anume te intereseaza?

| LadyesA a răspuns:

Buna am 13 ani si am icneput sa manac cum sa iti spun mai binewinking sunt slabut asa de la priivire dar am 39 de kg si am burtica asa pe mijloc ca si cum as fii insarcinata dar sunt virigina lollaughing si daca port un tricou se vede burtica si nu pot sa merg la o petrecere si sa port o rochie se vede tare si nu pto sa o trag mereusad ma poti ajuta imi poti face un meniubig grin scuze de deranj te rog n rapsuns rapidbig grin

| nBlade explică (pentru LadyesA):

Maine iti raspund.sunt la miting la Cotroceni!

| nBlade explică (pentru LadyesA):

De unde esti?

| LadyesA a răspuns (pentru nBlade):

SUnt din Brasovbig grin xd.adina13 e id meu vb acolobig grin

| nBlade explică (pentru LadyesA):

Gata v-am dat add.e ceva cu tennis id-ul meu.nu vreau sa-l public.

| LowRHMskillz26 a răspuns:

Si eu vroiam sa te intreb daca are ceva ca fac sala de la 14 ani, am 1.75 inaltime, 61 kg... dar mai merg cu un coleg si ma ajuta el pentru ca sunt la inceput si nu pot sa fac de capul meu, facem o zi piept o zi spate dar cu pauza de o zi intre. Vroiam sa te intreb in legatura cu exercitiile la piept exista cateva care iti pot opri cresterea?

| nBlade explică (pentru LowRHMskillz26):

Nu exista nici un exercitiu care iti poate oprii cresterea atata timp cat nu folosesti greutati foarte mari. Incearca zilnic sa stai atarnat de o bara sau un spalier in reprize de 20 de secunde de cateva 5-6 ori. Apoi iti raspund si tie si lui VARIANTA VERDE. Lucrati luni-piept,triceps, marti-liber, miercuri-spate,biceps,antebrat, joi-liber, vineri-trapez,umeri,lombari,sambata liber, duminica picioare, luni liber, marti-piept, triceps, miercuri liber, joi-spate, biceps, antebrat si tot asa.o saptamana 4 antrenamente, o saptamana 3 antrenamente. odihna multa, bagati si abdomene un antrenament da, unul nu, incalzire buna 20-25 min. inainte de antrenament, streching dupa antrenament, odihna multa, alimentatie bogata in proteina si suplimentele de rigoare. Va spun atat: ca sa aveti masa musculara, sa cresteti in masa musculara puneti mai mult pe bara si mai mult in farfurie. Si mai bagati cateva ore de somn in plus.

| VariantaVerde a răspuns (pentru nBlade):

Multumesc pentru raspuns.Eu am un program la sala in felul urmator: Luni:piept marti:spate miercuri:brate(biceps triceps antebrat) joi:umeri si vinerea fac picioare sau brate ori piept.Fac sala de 2 luni...asta e a3a si imi place cum am evoluatthinking

| nBlade explică (pentru VariantaVerde):

Nu este prea bun programul. Nu au timp sa creasca mai ales ca de exemplu tu marti si miercuri lucrezi bicepsul.nu-i dai timp sa creasca incearca 2 lunice ti-am scris eu.si mai vorbim.

| LowRHMskillz26 a răspuns:

Am uitat sa te intreb thinking ca tot aud vorbindu`se: este adevarat ca somnu de dupa`amiaza ingrasa?

| nBlade explică (pentru LowRHMskillz26):

Nu ingarasa. Chiar este recomandat ca somnul sa fie de 8-9 ore pe noapte+ maxima 90 min dupa amiaza dar nu mai tarziu de ora 14:00.Pt o refacere cat mai buna atat la nivel psihic cat si fizic, sa adormiti inainte de ora 23:00.

| LowRHMskillz26 a răspuns:

Sallut` am mai venit cu o intrebare blushing chiar daca nu intra in ce intrebari vrei tu. Este adevarat ca fumatul iti opreste cresterea, adica eu cunosc colegi care fumeaza de fff mult timp si sunt destul de inalti.

| nBlade explică (pentru LowRHMskillz26):

Este adevarat. fumatul ca fumatul.dar este un intreg complex anti-cresterea care rezulta in urma fumatului...sunt multe procese pe care nu ti le pot explica...fa sport si lasa fumatul.iti distrugi plamanii

| LowRHMskillz26 a răspuns (pentru nBlade):

Uite da-mi plss add la id asta zok1z@yahoo.com este un id care nu prea il folosesc dupa am sa iti dau eu add de pe official` multumesc!