| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

Daca beau multa apa slabesc? funda (scuze categoria)

Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Cred ca eu ti-am mai scris pasii care trebuie sa i urmezi ca sa slabesti asa ca nu mai te lua dupa toate raspunsurile aiurea si te infometa band doar apa ca o sa ajungi cu probleme grave de sanatate din cauza dietelor daunatoare.si in fond cate kg ai? ca sa iti spun eu daca trebuie sa slabesti sau nu ca poate tie asa ti se pare ca esti grasa pe fond psihic, pentru ca vad ca esti tare obsedata de a slabi asa ca trebuie sa ma conving daca trebuie sau nu sa slabesti de aceea te-am intrebat de kg tale.si oricum nu orice dieta e valabila la oricine astea trebuie personalizate in functie de varsta, cate kg trebuie sa dai jos, efortul pe care il depui zilnic etc.si o schimbare de metabolism nu o sa o obtii infometandu-te si band doar apa pentru ca atunci organismul va tinde sa retina orice poate din ce mananci tu ca sa poata supravietui ca tu nu i dai mancare astfel te poti trezi ca te ingrasi si band apa pentru ca el va retine pana si apa doar ca sa supravietuiasca daca ma intelegi ce spun are un mecanism de autoaparare care intra in functiune cand tu nu te alimentezi cum trebuie nu mananci sanatos si regulat etc. cel mai important sunt portiile acelea trebuie reduse si calculate nu sa nu mai mananci deloc sau aiurea, cu cat ai sa mananci mai des si mai putin cu atata organismul se va obisnui sa arda caloriile si sa se ocupe de ce trebuie nu sa retina tot ce mananci ca sa isi faca provizii, astfel ca e bine sa mananci 3mese pe zi si 2gustari intre ele mesele sa fie in cantitati mici si dese nu mai tarziu de maxim 4ore intre mese astfel o sa vezi ca nu ti-e foame si nu o sa mananci mult odata pentru ca daca la 3ore tu mananci cate ceva putin nu o sa acumulezi grasime pentru ca organismul va fi obisnuit sa digere si sa arda tot ce mananci. apa bineinteles ca ajuta la hidratarea corespunzatoare a organismului si va ajuta metabolismul mai bine dar nu ea va fi cea care te slabeste clar ci STILUL TAU DE VIATA SI DE MANCARE MAI SANATOS. sper ca ai inteles pentru a nu stiu cata oara cum e cu slabitul asta, si daca nu faci si miscare faza cu slabitul se va produce lent dar rezultate tot vei vedea in timp, pentru ca un metabolism aiurea nu se poate regla de azi pe maine si cu diete grele ci cu rabdare si mancare sanatoasa si mese regulate happy

19 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Nu rolling eyes cum dracu sa slabesti band apa? acu' serios.

| pwp a răspuns:

Bei multa apa, si mananci mai putin happy

| Ana a răspuns:

Da

| anamaria_6094 a răspuns:

Daca bei numai apa, normal ca o sa slabesti, fara sa mananci nimic, dar incearca sa bei apa cu castraveti si mirodenii

Răspuns utilizator avertizat
| mircea a răspuns:

Nu am auzit de vreo dieta bazata pe consumul de apa chioara. Excesul de apa este benefic in anumite limite si situatii, nu orisicum.

| Abcfunny a răspuns:

Da normal, apa arde caloriile

| AliceInMordor a răspuns:

Da.pentru ca iti pierzi pofta de mancare.

| Hazard_7428 a răspuns:

Slabesti doar prin munca ( exercitii fizice) si o alimentatie adecvata. 2 litrii de apa sunt necesari pentru buna functionare a organismului. gandeste'te pe termen lung. ce alegi sa fii slaba sau slaba si sanatoasa? totul depinde de tine... fara munca nimic durabil nu se poate realiza!

| YESname a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca o sa slabesti asa, nu poti bea mau multa apa decat iti cere organismul. fa putin sport daca iti doresti sa slabesti, manaca regulat dar mai putina paine.inceraca sa iti faci singura o dieta.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand beau apa multa din contra am mai multa pofta de mancare decat de obicei.cred ca la fiecare persoana difera

| bernylory a răspuns:

Daca bei apa plata si lamaie... fundita?

| Lavynya_7372 a răspuns:

Nu cred este o mare prostie...

| byovydj a răspuns:

NU dar este sanatos sa consumi multe lichide
succes

| marcus24 a răspuns:

Nu, dar fiecare om are nevoie de 2 litri de lichide pe zi

| marianxxx2 a răspuns:

Nu, asta e o prostie, eu am slabit fara sa mai mananc paine e treaba verificata te asigur

| 20CMFAI a răspuns:

Teoretic daca bei multe lichide o sa iti mentii silueta si o sa te simpti foarte fresh, si daca ai sa bei numa apa fara mancare sau cu un regim care sa il respecti o sa slabesti dar e bine sa cosumi de la 2 litri de lichide in sus si vezi sa nu fie sucuri din comert care cotin toxine

| crisu_5278 a răspuns:

Nu nu ai cum sa slabesti, apa iti este necesara dar nu in cantitate mare... daca vrei sa slabesti tine o cura de slabire ceva de genu.sau nu mai manca de la ora 6:d asa a slbit o ruda de-a meahappy