| anonim_4396 a întrebat:

Slabesc daca beau multa apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Apa ajuta la slabit, dar important este sa ai si o dieta adecvata si sa faci activitate fizica - sport. Intra pe http://www.mypyramid.gov/ pentru mai multe informatii.

| anad a răspuns:

Da, apa ajuta la eliminarea toxinelor din organism. Specialistii recomanda pentru adulti o cantitate de 2 litri lichide pe zi, iar daca vrei sa slabesti cu ajutorul apei trebuie sa mai adaugi inca 750 ml.

| catalina_8997 a răspuns:

Apa ajuta si ea in mica parte la slbit dar trebui sa ti si un regim alimentar nu poti face minuni scazand in greutate doar band multa apa.

| BlueBolty10 a răspuns:

Se poat, dar nu foarte mult, cel putin asa cred eu.

| Sergiu2609 a răspuns:

Da, ajuta la slabit, dilueaza sangele si ajuta la degresarea sistemului circulator.

| m0z0lici a răspuns:

Apa e buna pentru hidratare. Daca bei numai apai, si nu mananci.automat slabesti, nu? laughing))

| 4freedom a răspuns:

Este recomandat sa bei minim 2 litri de lichide pe zi. Prin lichide nu se intelege doar apa, ci si supe, ciorbe, etc. Chiar si legumele sau fructele contin asa ceva (ex: pepenele contine 92% apa, castravetele-96% apa, etc. Citeste mai multe aici: http://www.adevarul.ro/......3113.html)
Insa daca doresti sa slabesti prin infometare eu te sfatuiesc sa renunti la idee. Este cea mai contraindicata cale de a slabi. Alege sa slabesti sanatos, iar pentru a te informa in acest sens citeste cartile lui Michel Montignac.
De mare ajutor este si site-ul http://slabestimancand.ro/.
Iti urez succes!