| Nooooooonameee a întrebat:

cum pot sa slabesc pana la inceputul scolii? Sa slabesc macar cateva kg. Multumesc anticipat, scuze categoriahappy

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Pai daca nici in perioada asta nu poti sa slabesti, la iarna ce mai faci? Acum e cel mai simplu. Scoate din meniu prajelile, grasimile, tigarile, sucurile acidulate si dulci, cafeaua si papa salate si legume crude. Bea cat mai multa apa ( 5 litri sau mai mult) si daca iesi si cu rolele/bicicleta sau doar la alergat dimineata si seara o sa slabesti oricat iti doresti

12 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Gandire pozitiva, mananci de vreo 4 ori pe zi, adica fiecare masa, dimineata, pranz etc.dar exact cat e nevoie, adio dulciuri si as zice sa te apuci de alergare. Vreo 30 de minute zilnic,ar fi nemaipomenit daca ai merge si la sala,sa mananci salate, fructe multe, sa bei multe lichide si mai putina mancare, sa nu te mai gandesti la kilograme, sa iti imaginezi mereu ca esti slaba si ai nevoie si de RABDARE.nu poti slabi peste noapte.Nu te infometa ca mai rau faci.Mananca sanatos si natural, iaurte, sucuri naturale.etc.Bafta.Ai cam 2 luni.Vei reusi! happy

| Purec a răspuns:

Ce varsta ai, cate kg ai si ce inaltime?

| Nooooooonameee explică (pentru Purec):

14. 75 si 1.73

| Purec a răspuns (pentru Nooooooonameee):

Nu vreau sa te sperii dar e destul de problematic. Adica e posibil ca "problema" ta sa nu fie chiar simpla. Ai fost mereu un picut mai grasuta? De cat timp consideri ca ai probleme cu greutatea? Papi nesanatos sau ai avut probleme de sanatate? Repet nu vreau sa te sperii, dar la 14 ani, nu ar trebui sa ai probleme cu greutatea din pricina a ceea ce mananci.

| Nooooooonameee explică (pentru Purec):

Hm. da, ai mei din familie sun de fel mai grasuti si mie imi este jena sa merg la strand etc, si de asta vreau sa slabeschappy. Macar pana incepe scoala sa fiu mai slaba ca deja e cam mult

| Purec a răspuns (pentru Nooooooonameee):

Nu are de ce sa iti fie jena. Poti fii foarte frumoasa si atragatoare si superba asa cum esti. SImte-te bine in pielea ta si fii fericita orice ar fi. Dar nu lasa problema asa, ar trebui sa mergi la un nutritionist. Sunt absolut sigur ca problemele tale nu sunt din pricina faptului ca ai papa mult.Din ce oras esti?

| Nooooooonameee explică (pentru Purec):

Cluj

| adelolyta a răspuns:

Jogging dimineata si seara si o dieta cu multe fructe nu trebuie sa nu mananci carne sau asa doar nu manca dupa ora 6 si mai redu din cantitate tongue sper ca te-am ajutat :*

| Purec a răspuns (pentru adelolyta):

Nu mai invatati lumea sa nu pape nimic dupa ora 6-7 ca nu este deloc bine. In felul asta slabesti total nesanatos, si imediat pui la loc, sau chair mai mult. Cel mai bine e sa mergi la un nutritionist.

| adelolyta a răspuns (pentru Purec):

:p ete na o ajutam si eu cum stiu, vezi ca ai un mesaj.

| RemusAndrei a răspuns:

Incearca sa consumi mai putin seara sau mananca salata si slabesti mult.

| Ciq a răspuns:

Stabileşte-ţi ore fixe, mănâncă fructe dimineaţa, bea multă apă, evită grăsimile şi nu mânca după ora 6 sau 7. Fără dulciuri sau alte prosii ca fast-food, pizza etc. Şi fără pâine.
Ca sport poţi să alergi sau să cauţi exerciţii pe net.