| xEvond1v1sion a întrebat:

Daca copilul ramane fara rezerve de sperma poate să faca transplant de la tată? Nu am eu problema asta doar curiozitate. Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Sperma se formeaza toata viata, nu exista rezerve in organism. Ca sa intelegi mai bine, uita-te la acest video, iar daca ti-a fost util si ti-a raspuns la nelamurire, astept funda :)) : http://www.sexulvsbarza.ro/......mina-zilei

7 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Barbatii nu raman in mod natural fara sperma pentru ca ea se produce toata viata. Ei pot ramane fara sperma doar in cazul unor boli grave.
In orice caz, pune mana pe o carte de anatomie, ai mare nevoie de ea!

| Mussette a răspuns:

Normal ca nu.
Sperma se formeaza in organism, cu ADN-ul tau, chiar dc 50% e de la tata.
Mai multe parti ale organismului participa la formarea spermei.
Si totusi, gandeste-te ca spermatozoizii nu vor ramane viabili. Ei sunt viabili o anumita perioada de timp si intr-un anumit mediu.
Doar nu-i sange, sa-l transfuzezi.

| xEvond1v1sion explică (pentru Mussette):

Da dar daca se termina nu trebuie sa faci transplant? Daca ma lamuresti cu asta ai funda.

| Mussette a răspuns (pentru xEvond1v1sion):

Pai daca se termina, inseamna ca ceva din aparatul genital masculin nu mai functioneaza (exp: prostata, glande bulbo-uretrale, glanda seminale, testiculele, hoarmonii secretati de organism). Ceva este in neregula si apare ifertilitatea. (infertilitatea inseamna nu doar lipsa spermei, ci si un nr scazut de spermatozoizi).
N-ai cum sa faci transplant. E un proces complex care are loc in fiecare organism.
Te-am lamurit sau ce ai vrea sa-ti mai scriu?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,sperma nu se termina NICIODATA.

| Blamely a răspuns:

Nu există "rezerve" că nu ești un tomberon cu spermă, se formează în permanență.

| Andrei258 a răspuns:

Nu se poate face transplant de la tata daca copilul ramane fara inseamna ca e steril sperma se produce continuu dar se poate stopa in anumite cazuri cum ar fi lovituri puternice in zona penisului si enumerarea poate continua