| AHHHHaaaa a întrebat:

Salut! Am și eu o curiozitate, de la ce cantitate de spermă poate rămâne gravida o femeie?

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

O picatura e suficienta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Este nevoie de un singur spermatozoid care sa fecundeze ovulul pentru a se instala sarcina, iar o picatura de sperma contine milioane de spermatozoizi.Trage tu concluzia.

https://www.allohealth.care/......n-one-drop

| Aditu94 a răspuns:

Salut, nu exista o cantitate anume. atata timp cat s-a produs magia si ai "stranutat" in dânsa, nu mai exista cale de intoarcere. decat sa ia fata pastile dedicate pentru situatia de fata si sa previ.s-au avort..in alta ordine de idei. daca a fost o mica cantitate gen cativa stropi fara ai trimite cu presiune, ci sa iasa pe ultimele puteri, ai putea avea noroc sa nu fii insarcinat cu datoria de tata..mai exista si teoria ca : inainte, dupa si in timpul mentruatiei la fata, sa nu existe sanse sa ramana.dar tu stii cel mai bine cum ai gestionat situatia. e cu noroc, sa ne auzim cu bine!

| Cavaler001 a răspuns:

De la un singur spermatozoid happy

| Anonim9118 a răspuns:

laughing) laughing) depinde și cât de sănătos ești și cât de mult ejaculezi ...in ce interval de timp de exemplu eu ejaculez abia după 30 de minute...

| nimfomana a răspuns:

De la precum