| vaslui3468 a întrebat:

Daca ma masturbez in fiecare zi, ce se intampla?

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista posibilitatea si de ce nu toate sansele sa devii dependent de l@ba. big grin

| doctorandus a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Adicție sexuală nu există nici în DSM-5 (2013), nici în ICD-10 (2016), nici în ICD-11 (2018).

Nu există vreo luare de poziție oficială a Organizației Mondiale a Sănătății, Asociației Medicale Americane, Asociației Psihiatrice Americane, Cochrane sau Asociației Psihologice Americane din care să rezulte că adicția de sex/porno/masturbare ar fi un diagnostic valabil.

| mihai69 a răspuns:

Ai orgasme zilnic, ceea ce e foarte bine.

| Emilian65 a răspuns:

Acum nu simti urmarile grave care vor aparea cand te vei insura. Este vorba de impotenta si neputinta de a ejacula cand faci sex cu iubita si de a o satisface sexual.

| Sofer a răspuns:

Cauzeaza dependenta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nimic, decat ca o sa doresti sa o mai faci. Cu timpul o sa o raresti. De 2-3 ori pe saptamana este benefica sanatatii, spun specialistii in sexologie.

| Werrich a răspuns:

O sa ajungi troll. A, esti deja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Devii dependent.
Da. Şi masturbarea crează dependenţă, în caz că nu ştiai.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi raspunsul meu de mai sus.

| Andresso a răspuns:

O sa devii mai nervos si mai leneș cu cei din jur.

Daca simti nevoia asa tare sa faci laba zilnic fa, dar nu vei mai avea placerea mai mare ca atunci cand o faci mai rar.

| Valentina8 a răspuns:

Devi ***

| GHEBOASA a răspuns:

O sa ai relatie mai repede