| RuskiAlex a întrebat:

Daca de exemplu doua fete sunt bisexuale (le plac si fetele si baieti) se pot marita cu accelasi baiat ambele?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă accepți că nevasta să aibă și o iubită pe lângă tine - puteți trăi toți trei „happily ever after".
Dar legal, băiatul se poate căsători doar cu una dintre ele. Eventual, mai divorțezi din când în când, și te însori și cu cealaltă, pentru variație. Și alte (eventuale) probleme legale.

| Holiday a răspuns:

Legea nu permite casatoria cu doua sau mai multe persoane in acelasi timp.
Pe de alta parte pot trai toti trei impreuna fara nici o problema necasatoriti sau casatoriti doar doi dintre ei.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu se pot casatorii cu aceeasi baiat ca la noi nu e recunoscuta poligamia. Dar nimeni nu i impiedica sa aiba o relatie poate chiar menage-a-trois de ce nu. Eu sunt bi dar nu agreez ideea de a-mi imparti iubitul/iubita cu altcineva.

| JackR a răspuns:

Simultan sau pe rand? Pentru ca, daca vorbim de simultaneitate, baiatul o sa devina"fetita", cand o sa faca puscarie pentru bigamie!

| ShamelessQboy a răspuns:

Ilegal la noi, dar una poate fi sotie si cealalta iubita comună.
Si iubita mea este bi doar ca ea are mai multe iubite cu care petrecem in 3.