| anonim_4396 a întrebat:

Daca de exemplu o fata si un baiat stau culcati in pat si baiatul atinge corpul fetei,o mingaie pune miinele pe sini,fund, burta..pe sub haine (ambii fiind imbracati totusi) sunt sanse ca fata sa ramina insarcinata daca baiatul intimplator si-a atins penisul, iar dupa a atins fata pe sub lengerie?

Răspuns Câştigător
| Keith a răspuns:

O femeie ramane insarcinata numai daca au intretinut raporturi sexuale neprotejate, dar asa daca decat ai atins-o pe corp nu se intampla nimic, stai linistit nu e insarcinata.Bafta!

24 răspunsuri:
| ramitzu a răspuns:

Nuuuuuu... pana sa ai tu [ presupun ca ai 10-13 ani] o ejaculare care sa lase o fata insarcinata trebuie sa mai cresti dar nu e exclus. Daca tu ai exaculat si ai pus mana pe penis iar dupa in vaginul ei da... poate ramane

| NedeaAndrei a răspuns:

Sa am nivelul tau de inteligenta, probabil ca mi-ar fi rusine sa scot 2 vorbe. Daca ai facut sex cu baiatul da, daca nu te-a penetrat e imposibil, chiar nu ai pic de logica in capsorul tau? rolling eyes

| RAY a răspuns:

La ani tai duci lipsa de stiinta, logica, stiinta

ce e asa greu sperma trebuie sa ajunga in vagin doar asta poate ramane gravida in alt mod mai e vertilizarea in vitro si atat, si desigur sa nu o uitam pe fecioara maria virgina si cu copil

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU sunt şanse să rămână însărcinată ( în aceste condiţii )!

Rămâne însărcinată doar prin penetrare vaginală, dacă băiatul îşi introduce penisul în vaginul fetei!

| Azµre a răspuns (pentru bursuc001):

Greu

| bursuc001 a răspuns (pentru Azµre):

Da, e GREU să vezi o fată de aproape 18 ani ( http://www.tpu.ro/......sunt-fata/ ) cu o LIPSĂ de educaţie sexuală ( 0-1 % )!

| Azµre a răspuns (pentru bursuc001):

Te rog să citești aici
http://www.tpu.ro/......entru-sex/

| LolaLollita a răspuns:

Nu, nu, nu. Nu e posibil.

| NuMaContrazice a răspuns:

Daca a ajuns sperma in vaginul fetei da, daca nu, nu.

| XyYx a răspuns:

Nu are cum. Poate sa ii bage si mana la pitzy, ca tot nu ramanelaughing

| MeandYou123 a răspuns:

Ramane insarcinata atunci cand faceti dragoste!

| musculo a răspuns:

Felicitari! vei fi tata

| camay14 a răspuns:

Nu ramane

| dudeman13 a răspuns:

Da... sigur o sa ramana, cumpara deja patut pentru copil. NUUUUUUUUUU, CUM SA RAMANA, AVETI PROBLEME ESTE IMPOSIBIL, de ce nu ai intrebat daca ramane insarcinata daca o tine de mana!

| mkmk a răspuns:

Tu nu cumva esti ce cu intrebarea aia cu dragoste imbracati? raised eyebrows

| Corinush2013 a răspuns:

Pai daca baiatul este excitat si dupa cite stiu in lichidul acela se contin si putini spermatozoizi nu? daca s-a atins de lichidul lui intimplator a pus mina iar apoi a atins fata in zona intima nu sunt sanse?

| Keith a răspuns (pentru Corinush2013):

Acel lichid se numeste lichid pre-ejaculator, intr-adevar contine o cantitate foarte mica de spermatozoizi, dar atata timp cat acel lichid nu a ajuns in vaginul ei prin penetrare nu se intampla nimic.

| Corinush2013 a răspuns:

Eu nu cred ca este o intrebare prosteasca deoarece stiu ca baiatul cind se excita are un lichid care poate contine citiva spermatozoizi, iar daca baiatul intimplator isi atinge penisul iar apoi atinge fata in zona intima, fara penetrari etc..sunt sanse oricum. mici dar sunt nu?

| Keith a răspuns (pentru Corinush2013):

Nu ramane deloc insarcinata doar printr-o atingere, ramane numai daca o penetrezi, nu iti mai face atatea probleme ca nu ramane atata timp cat nu ai penetrat-o.

| Sibbbbel a răspuns:

Loll?! Ce intrebari fratee oh go on Cati ani ai?! Da`o incolo de treaba oh go on ..ca sa iti raspuns la intrebare, nu nu are cum sa ramana pentru ca singura modalitate ca o fata sa ramana gravida este ca sperma baiatului sa intre in vaginul fetei. Iar daca nu s-a intamplat asta, nu nu poate ramane gravida. Wtf.ce intrebari straight face

| iMaDreamer a răspuns (pentru Sibbbbel):

Ce rea esti. Si eu cu toate ca primisem destule explicatii despre cum functioneaza toata chestia, de cand auzisem de sperma, pana pe la 16 ani tot mi-a frica sa nu raman insarcinata doar folosind aceeasi baie cu tata sau cu alti baieti. Macar asa o ajutam pe mama sa spele toaleta laughing

| Sibbbbel a răspuns (pentru iMaDreamer):

hee hee dar frate mi s-a parut stupid ce a intrebat..cum sa ramana gravida daca ala isi pune mana pe penis si dupa pune mana pe ea?! straight face

| Necrophilia a răspuns:

Da, feriti-va de copii. Sunt cosmarul vietii voastre. Nu mai faceti asa ceva la 15 ani.

| TotiPentruUnuIuba a răspuns:

Stai linistit nu are cumwinking